Hlavní obsah

Známý sexuolog Weiss dostal za tragickou autonehodu podmínku

Známý sexuolog Weiss dostal za tragickou autonehodu podmínku. Podívejte se na novou videoreportáž. (Video: Hanuš Hanslík)

 

Reklama

18. 10. 2017 13:00

Nehoda se stala loni na Pelhřimovsku. Weissův Jaguár XF dostal smyk a srazil se s protijedoucím Fordem Focus.

Článek

Okresní soud v Pelhřimově vynesl rozsudek v případu rok staré tragické nehody známého sexuologa Petra Weisse.

Rozhodl, že Weiss je vinen, dostal trest dva a půl roku s tříletým podmínečným odkladem, navíc nesmí dva roky řídit.

Podrobnosti k případu popsal pro Zprávy ve 12 reportér Hanuš Hanslík.

Pozůstalí po oběti nehody byli odkázáni s žalobou na odškodnění do občanskoprávního řízení.

Nehoda se stala loni v září u Rynárce na Pelhřimovsku. Weiss jel svým Jaguárem XF na chatu. V zatáčce dostal smyk a srazil se s protijedoucím Fordem Focus.

Ve fordu jela tříčlenná rodina. Otec, který řídil, zemřel na místě. Jeho manželka na sedadle spolujezdce přežila s těžkým zraněním. Dcera, jež seděla nepřipoutaná vzadu za řidičem, zemřela po převozu do nemocnice.

Weiss z čelní srážky vyvázl s otřesem mozku.

Sexuolog u soudu řekl, že má z okamžiku nehody kvůli otřesu mozku výpadek paměti a nehodu ani její příčinu si tak nepamatuje.

Příčiny úmrtí otce a jeho dcery posuzovali soudní znalci. Shodli se, že kdyby byla dcera připoutaná, nemusel zemřít nikdo. Dítě by podle nich vyvázlo nejspíš s lehkým zraněním, řidič by byl zřejmě zraněn těžce, ale při poskytnutí rychlé lékařské pomoci by podle znalců přežil také.

Otázkou je příčina nehody. Ani jedno auto podle znaleckých posudků nejelo nepřiměřenou rychlostí. Ani jeden řidič před jízdou nepil.

Podle jednoho ze znalců byla ale na místě nevyhovující a špatně značená krajnice. To mohl být důvod, proč Weiss částečně sjel ze silnice a následně dostal smyk.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované