Hlavní obsah

Rusko a Ukrajina se v noci napadly drony, úřady informují o raněných

Foto: x.com/DefenceU

Ilustrační fotografie.

Při vzájemných dronových útocích byli zraněni dva lidé na Ukrajině a dva v Rusku. V Oděse na jihu Ukrajiny byl poškozen objekt infrastruktury, v jedné čtvrti vypukl požár obytného domu.

Článek

Nejméně dva lidé utrpěli zranění při nočním ruském útoku na Oděsu, oznámil na sociální síti náčelník vojenské správy přístavního města na jihu Ukrajiny Serhij Lysak. O dvou raněných při náletu ukrajinských dronů informují také úřady v Krasnodarském kraji na jihu Ruska, kde drony podle médií opět zaútočily na Ilskou rafinerii a způsobily tam požár.

„Nepřítel zaútočil na Oděsu. V důsledku je poškozen objekt infrastruktury a civilní budovy. V jedné čtvrti vypukl požár na horních podlažích obytného domu. V jiné čtvrti byl poškozen sklad a stanice technické kontroly. Ví se o dvou zraněných,“ napsal Lysak na telegramu.

Rusko, které proti Ukrajině válku vede už skoro čtyři roky, každou noc podniká vzdušné údery na sousední zemi. Od podzimu ruská armáda opět zintenzivnila útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu.

V posledních týdnech, kdy teploty na Ukrajině padají hluboko pod nulu, Rusové opakovaně zasahují energetický sektor a Ukrajinci se ocitají bez tepla a elektřiny.

Rusko zahájilo invazi na Ukrajinu 24. února 2022, napadená země se od té doby se západní pomocí brání. Ukrajinské drony také útočí v hloubi ruského území. Ruské ministerstvo obrany informovalo o zničení 76 ukrajinských dronů nad čtyřmi ruskými regiony, anektovaným Krymem a nad Černým a Azovským mořem během pondělního večera.

Doporučované