Hlavní obsah

Vlevo dole: Fiala má na Zemana trumfy, o kterých se Babišovi nesnilo

Foto: Profimedia.cz, Seznam Zprávy

Petr Fiala bude mít vládu, jakou chtěl. Co ho ale vítězství nad prezidentem stálo?

Reklama

15. 12. 2021 12:00
Článek

Po nečekaném ústupu prezidenta Miloše Zemana, který tak dlouho vypouštěl silácké výroky, až se nakonec vzdal, mnozí divoce spekulují, jakou cenu musel premiér Petr Fiala zaplatit a co všechno slíbit.

Velký obrat v povolebních vyjednáváních je i tématem pro politické reportéry Seznam Zpráv Lucii Stuchlíkovou a Václava Dolejšího a jejich podcast Vlevo dole.

„Já bych to na žádný špinavý kšeft neviděl. Spíš tipuju, že premiér Fiala slíbil Zemanovi důstojný poslední rok ve funkci. Třeba že s ním bude věci pravidelně konzultovat nebo že ho nechá odehrát si své při českém předsednictví EU,“ myslí si Dolejší.

Podobně to vidí Lucie Stuchlíková. Ta zároveň odmítá dělat z Petra Fialy hrdinu, který vyzrál na Zemana, a z Andreje Babiše sraba, který se mu vždy ochotně podřídil.

„Je to nesrovnatelné. Za Fialou stojí jasná většina v obou parlamentních komorách, Senátu i Sněmovně. Takový luxus Babiš neměl, dokonce vedl menšinovou vládu závislou na podpoře komunistů, kterou mu zařídil právě prezident Zeman,“ říká Stuchlíková.

Lekl se Miloš Zeman, že stráví závěr své kariéry odstrčený v Lánech? Nemá pro Fialu v záloze ještě pár naschválů? A co radil Bělobrádek Jurečkovi? Poslechněte si aktuální epizodu Vlevo dole. Přehrávač najdete v úvodu článku.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované