Hlavní obsah

Vlevo dole: Je Gazdík padouch, nebo naiva?

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Stýkat se s „Míšou“ Redlem byla chyba. Petr Gazdík v neděli rezignoval na funkci ministra školství i místopředsedy STAN.

Reklama

22. 6. 2022 12:00
Článek

Kauza Dozimetr dál otřásá hnutím STAN a zatím nejvýše postavenou politickou obětí je ministr školství Petr Gazdík.

Gazdíka pojí kontakty s obviněným a nesvéprávným Michalem Redlem, podle policie hlavou organizované zločinecké chobotnice.

A nad tím vším se vznáší otázka po roli rezignujícího ministra: Byl skutečně jen tak naivní, jak popisuje, nebo je za tím něco víc? Téma pro nový díl politického podcastu Vlevo dole.

„Gazdík vstoupil do politiky jako ten čistý, skaut. Za sebou měl úctyhodný příběh, jak dokázal vybojovat víc peněz pro malé obce a u toho vznikl STAN,“ vzpomíná na Gazdíkův příchod do politiky Václav Dolejší.

Gazdík prokázal politický talent, když se spojil s Miroslavem Kalouskem a jeho TOP 09 a dostal Starosty do velké politiky. „Jenže v pozadí se mezitím odvíjel trochu jiný příběh STAN – ten, který zahrnuje Stanislava Polčáka a Michala Redla,“ dodává Lucie Stuchlíková.

Jak své kontakty se spojencem mafiánů hájí odcházející ministr? Co mají společného Petr Gazdík, Pavel Bém a přejetý bobr? A co se to děje se skauty?

Poslechněte si celý díl podcastu v přehrávači v úvodu článku.

Pokud máte čas ve středu 22. června od 18:00, přijďte s námi oslavit konec politické sezóny. V rámci Vlevo dole Všude Tour budeme na pražské Kampě mluvit nejen o krizi STAN, ale také o pekelném podzimu, který nás čeká. Vstup je, stejně jako na všechny naše akce, zdarma. Těšíme se na vás!

V příštím díle také budeme odpovídat na vaše dotazy o české politice i o našem podcastu – posílejte je sem.

Foto: Seznam Zprávy

Lucie Stuchlíková a Václav Dolejší budou ve středu večer na pražské Kampě.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované