Hlavní obsah

Vlevo dole: Starostové jako vládní průšviháři. V téhle roli je nikdo nečekal

Foto: Michal Šula, Seznam Zprávy

Ještě v létě byli Jan Farský a jeho velorex tahákem kontaktní kampaně Starostů na severu Čech.

Reklama

20. 1. 2022 15:45
Článek

Jan Farský se na stáži v USA dozvěděl, že už nechce být poslancem. A sporné sponzorské dary poputují z transparentního účtu STAN zpět na firmy na Kypru.

Starostové a nezávislí se pokoušejí o poněkud opožděné zahlazení skandálů, které na ně v posledních týdnech vyplavaly. To vše pod tlakem médií a opozice, která si mne ruce, že jí čerstvá vláda dodává střelivo sama na sebe.

„Je trochu překvapivé, že tuhle roli průšviháře mají právě Starostové, strana, která se prezentovala jako ti čistí, jiné, noví, transparentní. Financování je přece typický problém tradičních politických stran, tam by to člověka tolik nepřekvapilo,“ komentuje to Václav Dolejší.

Mediálně nešťastná vystoupení by se dala pochopit u méně zkušené strany, která je v parlamentu poprvé.

„Starostové ale nejsou ve Sněmovně žádní nováčci. Možná je ukolébala ta opoziční role, kdy se na ně přece jen média nesoustředila tolik jako na vládní strany,“ myslí si Lucie Stuchlíková.

Proč není dobré se v partaji až moc kamarádit? Jak řeknete muži, který do strany nosí peníze, že nemá být ministr? A co ještě vyplave na Víta Rakušana nebo Mikuláše Beka?

To vše rozebíráme v Reaktoru – poslechněte si ho v přehrávači v úvodu článku.

Vlevo dole

Podcast Václava Dolejšího a Lucie Stuchlíkové, politických reportérů Seznam Zpráv.

Politické kauzy, problémy tradičních i nových stran, historky ze zákulisí volebních sjezdů i Sněmovny. Nový díl každou středu na Podcasty.cz, na Seznam Zprávách a ve všech podcastových aplikacích.

Jaká epizoda vás bavila nejvíc? Co máme zlepšit? Své podněty, připomínky nebo tipy posílejte na e-mail audio@sz.cz.

Reklama

Doporučované