Hlavní obsah

Barma spálila zabavené drogy v hodnotě čtyř miliard korun

26. 6. 2018

Barma spálila narkotika ve třech městech. (Video: AP)

U příležitosti Mezinárodního dne boje proti drogám spálila Barma drogy v hodnotě téměř čtyř miliard korun.

Článek

Barma spálila v rámci Mezinárodního dne boje proti drogám a nezákonnému obchodování s nimi drogy v hodnotě téměř čtyř miliard korun. Jde o zabavená narkotika z loňského roku, včetně opia a heroinu.

Země se již dlouhou dobu snaží bojovat proti nelegálnímu obchodu s narkotiky, přesto zůstává druhým největším producentem heroinu na světě. Drogy se pálily ve třech různých městech.

Narkotik se zbavilo také sousední Thajsko, kde úřady zničily 6 tun zabavených drog v hodnotě necelých 9 miliard korun. Za minulý rok řešily thajské soudy 7 tisíc případů spojených s nelegálním obchodem s drogami.

Další zprávy

  • V Česku už bylo stejně případů spalniček jako loni za celý rok

    V Česku už bylo letos stejně případů spalniček jako loni za celý rok. Od ledna lékaři evidovali 146 nemocných, sdělilo na dotaz ČTK Ministerstvo zdravotnictví. V Praze bylo do pátku minulého týdne 84 případů, ve středních Čechách 27, v ostatních krajích jen jednotky nemocných. Život mohou ohrožovat komplikace spojené s nemocí, které se vyskytují až u třetiny případů. Jedinou prevencí je podle hygieniků očkování, jež je v Česku povinné a je součástí takzvané MMR vakcíny.

  • Nejvyšší soud potvrdil výjimečný trest za znásilnění tří dětí

    Nejvyšší soud potvrdil výjimečný trest 20 let vězení pro Reného Nagye, který byl odsouzen za znásilnění tří dětí a pokus o vraždu jednoho z nich. Všechny činy spáchal předloni od července do září v třineckém lesoparku. První dva napadení byli chlapci, které pod různými záminkami vylákal na odlehlé místo, kde je svlékl a osahával. Oběma se podařilo utéct. Třetí napadenou byla šestiletá dívka, která byla na vycházce s družinou. Nagy ji odvedl pryč a svlékl, a když se začala dívka bránit a křičet, začal ji škrtit. V dovolání však hodnocení útoku na dívku zpochybňoval a tvrdil, že se ji nepokusil znásilnit ani zabít. Škrtil ji údajně proto, aby ji umlčel. Nagy má ještě možnost podat ústavní stížnost.

Reklama