Hlavní obsah

Brno vynahradí trhovcům zrušený advent, prodlouží prodej na Zelném trhu

Foto: Brno-střed

Prodloužený prodej na Zelném trhu má pomoci zemědělcům.

Reklama

3. 11. 2020 9:41

Městská část Brno-střed prodloužila provoz tržiště na Zelném trhu do 20. listopadu. Původně měl prodej skončit v sobotu. Důvodem prodloužení je omezené pořádání adventních trhů.

Článek

A také snaha vynahradit obchodníkům nižší odbyt způsobený menším pohybem lidí ve městě.

„Původní termín ukončení prodeje na Zelňáku byl stanoven podle toho, kdy měly být zahájeny přípravy adventu na Zelňáku. Protože už víme, že za stávajících podmínek nebudeme stavět dřevěnou vesničku se 120 prodejními stánky a pódium, jsme schopni stavbu několika stánků a instalaci vánočního stromu skloubit i s pokračujícím prodejem,“ upřesnila Ludmila Oulehlová (za ANO), radní Brna-střed, do jejíž gesce provoz Zelného trhu spadá. „Věřím, že to zejména našim zemědělcům pomůže a že budou moci doprodat úrodu, kterou si na letošní sezónu připravili. Prodloužení prodeje jim snad vynahradí také menší množství zákazníků, které se v centru města nyní pohybuje, a to ať už kvůli práci z domu, počasí, nebo dalším omezením.“

Na Zelném trhu je možné podle aktuálních opatření vlády prodávat pouze ovoce a zeleninu, a to v čerstvém či zpracovaném stavu, mléko a výrobky z mléka, maso a výrobky z masa, vejce, pekařské a cukrářské výrobky, med a výrobky z medu, případně květinovou výzdobu, to vše vypěstované a vyrobené na území České republiky.

Dispozice trhu musí být upravena tak, aby stánky mezi sebou měly rozestupy minimálně čtyři metry a bylo možné dodržet limit 20 lidí na 400 metrů čtverečních. Stánky tedy budou od sebe umístěné v dostatečné vzdálenosti a správci trhu budou na místě dohlížet na to, aby se zákazníci nekumulovali na jednom místě. Na trhu je také zakázána konzumace nakoupeného zboží.

„Budeme rádi, pokud si Brňané najdou cestu do centra a naše prodejce nákupem kvalitních českých surovin podpoří,“ doplnila Oulehlová.

Reklama

Doporučované