Hlavní obsah

Bude mladoboleslavskou Škodovku řídit zase Čech? Je to možné

Foto: Profimedia.cz

Martin Jahn patří ke skupině manažerů, kteří by mohli obsadit post šéfa Škody Auto.

Reklama

1. 8. 2020 10:17

Koncernové šachy pokračují. Manažer Martin Jahn končí ve funkci výkonného viceprezidenta pro prodej a marketing jednoho ze dvou společných podniků skupiny Volkswagen v Číně.

Článek

Včera skončil šéf mladoboleslavské Škody Auto Bernhard Maier, kdo ho zastoupí, není zatím jasné. Ale jedním ze jmen, o kterém se spekuluje, je i Martin Jahn.

Spekulace nyní přiživí i Jahnovo oznámení, že končí coby výkonný viceprezident pro prodej a marketing jednoho ze dvou společných podniků skupiny Volkswagen v Číně. Jahn to v pátek uvedl na svém profilu na sociální síti LinkedIn.

„Mé nádherné čtyři roky ve FAW-VW dnes oficiálně končí,“ uvedl Jahn poslední červencový den na sociální síti. O svém dalším angažmá se nezmínil. Poté, co počátkem července skončil ve funkci předseda představenstva mladoboleslavské automobilky Škoda Auto Bernhard Maier, spekulovalo se v médiích o Jahnovi jako jednom z jeho možných nástupců. E15 uvedla, že Jahn to na začátku července odmítl komentovat.

Jahn už ve Škodě Auto pracoval, od února 2006 do dubna 2008 byl personálním ředitelem Škodovky. Působil také na postu generálního ředitele skupiny Volkswagen v Rusku. V minulosti byl Jahn také prezidentem Sdružení automobilového průmyslu nebo od srpna 2004 do prosince 2005 místopředsedou vlády pro ekonomiku jako nestraník.

Že by mohl Jahn stanout v čele Škody Auto, je sice možné, ale podle bookmakerů z Fortuny to není příliš pravděpodobné „Martina Jahna by nepochybně v Boleslavi přivítali s otevřenou náručí, koncernové zvyklosti ale hovoří jinak a nejvíce indicií ukazuje na ‚Jihoafričana‘ Thomase Schaefera,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Na dosavadního šéfa Volkswagenu v Jihoafrické republice vypsali kurz 1,2:1.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované