Hlavní obsah

Carlos Ghosn už je jen vězeň, Renault jmenoval jeho nástupce

Obvinění, která vůči němu byla vznesena, Ghosn odmítá. (Video: Karolína Štuková, Reuters)

24. 1. 2019 15:15

Carlos Ghosn, bývalý předseda správní rady japonské automobilky Nissan Motor, ve čtvrtek v noci rezignoval také na své funkce ve francouzském Renaultu.

Článek

Francouzská automobilka Renault potvrdila jmenování nového předsedy správní rady Jeana-Dominiqua Senarda a nového výkonného ředitele Thierryho Bollora. Carlos Ghosn, který tyto funkce zastával a který byl loni v listopadu zatčen v Japonsku kvůli údajným finančním deliktům, dnes v noci na oba tyto posty rezignoval.

Jean-Dominique Senard uvedl, že se hodlá soustředit na upevňování vztahů s aliančními partnery Renaultu, Nissanem a Mitsubishi. „Je důležité, aby tato aliance zůstala mimořádně silná, a je naší povinností společně pokračovat,“ prohlásil.

Carlos Ghosn byl zadržen kvůli obviněním, že využíval firemní peníze pro vlastní účely a že podhodnocoval osobní příjmy ve finančních výkazech. Vazba už mu byla několikrát prodloužena. Proces může začít až za šest měsíců. Ghosnovi hrozí až deset let vězení a pokuta deset milionů jenů. To je v přepočtu více než dva miliony korun. Obvinění, která vůči němu byla vznesena, Ghosn odmítá.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené