Hlavní obsah

Tým Interpolu, který vyšetřuje útoky na Srí Lance, vede Čech. Policie nabídla další experty

Ilustrační fotografie.

Reklama

24. 4. 2019 14:31

Česká policie nabídla pomoc Srí Lance po nedělních teroristických útocích, které si vyžádaly 359 obětí. Česko může do země vyslat 15 expertů na identifikaci obětí hromadných neštěstí. Pokud Srí Lanka potvrdí zájem, mohou čeští odborníci odletět na místo do 24 hodin, uvedlo Policejní prezidium v tiskové zprávě.

Článek

Pomoc při identifikaci obětí velikonočních útoků na Srí Lance nabídla česká policie. Policejní prezidium prostřednictvím české diplomacie bylo v kontaktu se srílanskými úřady a řešilo s nimi možnost pomoci v situaci po teroristických útocích. „Na základě této komunikace jsme dnes nabídli možnost vyslání patnáctičlenného policejního DVI týmu, tedy expertního týmu určeného pro identifikaci obětí hromadných neštěstí,“ uvedlo Policejní prezidium.

Na Srí Lance už působí tým specialistů Interpolu, který vede český policista působící v této mezinárodní policejní organizaci jako expert na terorismus. Oznámil to na Twitteru policejní prezident Jan Švejdar. Do země dorazili také odborníci amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), aby místním bezpečnostním složkám pomohli při vyšetřování.

Při nedělních útocích na kostely a hotely na Srí Lance zemřelo 359 lidí. Mezi oběťmi je 39 cizinců, podle informací českých úřadů mezi nimi nejsou Češi. K odpovědnosti za sérii atentátů se v úterý přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované