Hlavní obsah

České dráhy omezí kvůli nízkému zájmu další dvě linky

Foto: Getty Images

Ilustrační foto.

Reklama

4. 11. 2020 17:54

České dráhy omezí kvůli současné snižující se poptávce další část provozu. Opatření se v následujících týdnech dotknou linky z Prahy do Plzně a Mnichova a také rychlíků mezi Plzní, Českými Budějovicemi a Brnem.

Článek

Ve vlacích po celé zemi nyní jezdí zhruba 23 procent z běžného počtu cestujících. Už dříve dráhy zastavily provoz desítek spojů.

Expresy jezdící na trase Praha-Plzeň-Domažlice-Mnichov dráhy omezí od 10. listopadu. Většina spojů nyní bude jezdit pouze z Plzně do Mnichova, v úseku z Prahy zůstanou jen dva vlaky. Částečně bude omezen také večerní provoz linky.

Na další lince z Plzně přes České Budějovice do Brna platí část omezení už od října. Nyní je dráhy ještě rozšíří. Většina nových omezení, které počítají především se zkrácením trasy některých spojů, začne platit 10. listopadu. Několik spojů na lince přestane jezdit úplně.

České dráhy omezují provoz průběžně už po několik týdnů. Už dříve ČD zrušily téměř všechny spoje pendolino mezi Prahou a Ostravou, jezdit přestaly také některé další komerční spoje na této trase. Po dohodě se státem a kraji se snížil provoz i některých vybraných rychlíků, expresů a regionálních spojů mezi některými krajskými městy. Od tohoto týdně přestaly jezdit některé další spoje z Prahy do krajských měst i do zahraničí.

Dopravu v minulých dnech omezovali i ostatní dopravci. Leo Express omezil provoz především v tradičně slabších dnech uprostřed týdne a zachoval některé pondělní, páteční a nedělní vlaky. Zhruba o 30 až 40 procent vlaků snížil svůj provoz i RegioJet.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované