Hlavní obsah

Cesta do Benátek se prodraží. Kdo přijede na den, připlatí si

Poplatek za vstup do Benátek se bude pohybovat ve výši od 2,5 do 10 eur za osobu. (Video: Klára Mališová, Shutterstock.com)

 

Reklama

4. 1. 2019 21:39

Návštěva Benátek se turistům opět prodraží – město od nich bude moci vybírat peníze za vstup do historického centra. Vyplývá to ze zákona o rozpočtu, který v Římě podle agentury DPA schválili členové poslanecké sněmovny. Benátky tak chtějí ulevit místním obyvatelům, kterým vadí přelidněné ulice.

Článek

V závislosti na ročním období by severoitalské město mohlo od turistů žádat od dvou a půl do deseti eur (v přepočtu 64 až 257 korun). Nové opatření by se mělo dotknout pouze jednodenních turistů, kteří míří za prohlídkou města, avšak nezůstávají v něm přes noc. Hoteloví hosté v Benátkách podobně jako v jiných městech platí městskou daň.

Zatím není jasné, jakým způsobem by lidé vstupné platili. Město uvažuje o vybírání poplatku na výletních lodích nebo v autobusech, které turisty do Benátek přiváží.

Benátská radnice se nyní podle starosty Luigiho Brugnara zabývá tím, jak najít vyváženou regulaci, která by chránila místní obyvatele a ty, kteří ve městě studují a pracují. Město totiž dlouhodobě bojuje s velkým množstvím návštěvníků, kteří mnohdy převyšují počet obyvatel.

Úzké benátské uličky se v době hlavní turistické sezony stávají téměř neprůchodné. Město ročně podle CNN navštíví na 30 milionů turistů.

Loni v létě kvůli problémům s velkým množstvím přijíždějících turistů vyšlo na protest kolem dvou tisíc místních. Město o možnosti regulace počtu návštěvníků jedná již roky.

Opatření obsažené v zákoně o rozpočtu se netýká jen Benátek – poplatek za vstup budou moci vybírat i ostrov Elba či Liparské ostrovy. Žádat budou moci vstupné ve výši od dvou a půl do pěti eur.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované