Hlavní obsah

Další z českých bank ohlásila růst zisků. Tentokrát o 25 procent

Ilustrační foto

Reklama

16. 8. 14:49

Skupina Air Bank, kterou chce její mateřská PPF spojit s bankou Moneta Money Bank, vydělala za první půlrok 877 milionů korun.

Článek

Skupina Air Bank, kterou tvoří společnosti Air Bank, Benxy a český a slovenský Home Credit, v pololetí vykázala čistý zisk 877 milionů korun. To je meziroční nárůst o 25 procent.

Skupina Air Bank patří do skupiny PPF, která jedná o jejím spojení s Moneta Money Bank. Za nárůstem zisku jsou především obchodní výsledky firem ze skupiny. Celková aktiva skupiny stoupla meziročně o 13 procent na 148,3 miliardy korun.

Kombinované výsledky byly připraveny pouze pro informativní účely s ohledem na jednání o možném spojení těchto společností s Monetou. Kombinované výsledky se tak týkají hypotetické situace, kdyby Air Bank, Benxy, Home Credit a Home Credit Slovakia tvořily jednu účetně konsolidovanou skupinu.

Skupina Air Bank v polovině roku 2021 měla 1,24 milionu aktivních klientů, z toho na banku Air Bank připadá 895 000 klientů. Celkový objem nových úvěrů skupiny za první pololetí meziročně stoupl o 37 procent na 24 miliard korun. Celkové úvěrové portfolio skupiny Air Bank vzrostlo v první polovině roku 2021 o čtyři procenta na 59,1 miliardy korun.

Air Bank, Benxy, Home Credit a Home Credit Slovakia jsou nepřímo ovládané společností Home Credit Group B.V., která je součástí skupiny PPF. Ta je aktivní v 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství.

Skupina vlastní aktiva ve výši 39,7 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 94 000 lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované