Hlavní obsah

Dělníci odkryli ve Valašském Meziříčí sklep z 16. století

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

26. 8. 2020 17:23

Dělníci odkryli při výkopových pracích ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku sklep, jehož vznik archeologové datují do 16. století.

Článek

Od poloviny prázdnin je uzavřena Poláškova ulice kvůli opravě kanalizace a vodovodu. Práce se dělají ve spolupráci s památkáři, protože výkop je hluboký asi čtyři metry a mohou se v něm objevit historické artefakty.

„V uplynulých dnech tak například dělníci narazili na sklep v západní straně ulice vedle domu číslo popisné 75 - U Majerů. Tento původně nebýval rohovým, ale stál vedle něj další dům s číslem popisným 76, který směřoval do ulice Poláškova,“ uvedl památkář města Petr Zajíc.

Podle něj šlo o měšťanský dům, který byl v roce 1877 stržen, aby se rozšířila tehdejší hlavní cesta vedoucí na Vsetín. „O stavební podobě domu není mnoho známo. Jeho obrys je zachycen na mapě stabilního katastru a průčelí na kresbě meziříčského náměstí z roku 1848. Objevení sklepa, jehož stáří lze odhadovat na 16. století, je tedy cenným poznatkem,“ uvedl Zajíc. Na průzkumu sklepa se podíleli zaměstnanci Muzea regionu Valašsko a poté byl sklep opět zasypán.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované