Hlavní obsah

Den v ekonomice: Jak se pěstují rajčata v 50 stupních Celsia a co bude s Domem odborových svazů na pražském Žižkově?

6. 5. 2019

Co přinesl svět peněz a byznysu v pondělí 6. května? (Video: Seznam.cz)

Přehled ekonomických událostí dne v souvislostech z pondělí 6. května.

Článek

Start-up ze Spojených arabských emirátů mění způsob pěstování ovoce a zeleniny. Už teď rostou v jeho chytrých sklenících rajčata automaticky a hlavně v 50 stupních Celsia ve vyprahlé krajině.

Další eskalace obchodní americko-čínské války a informace o tom, jaký osud čeká slavný Dům odborových svazů na pražském Žižkově, který nedávno pořídili pro své další podnikání majitelé úspěšné firmy Siko Koupelny.

To všechno jsou témata pořadu Den v ekonomice, který Televize Seznam vysílá každý všední den od 19:15.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.