Hlavní obsah

Déšť proměnil město v jezero. Středomořský hurikán má v Řecku už dvě oběti

Foto: Profimedia.cz

Řecko zasáhl nezvyklý středomořský hurikán.

Reklama

19. 9. 2020 16:36

Středomořský hurikán Janos v pátek vyvracel stromy a způsobil výpadky proudu na západě Řecka. Agentura BBC informovala o prvních dvou obětích, další člověk se pohřešuje.

Článek

Takzvaný medikán, tedy středomořský hurikán, v pátek vyvracel stromy a způsobil výpadky proudu na Jónských ostrovech a západním Peloponésu, než se dnes přesunul nad centrální část Řecka, kde zaplavil ulice a domy. Zasáhl hlavně oblasti kolem měst Karditsa a Farsala, uvedla s odvoláním na místní úřady agentura Reuters.

Foto: Profimedia.cz

Středomořský hurikán Janos.

Hasiči oznámili, že našli tělo starší ženy v zatopeném domě ve vesnici poblíž Farsaly. Policie také uvedla, že pohřešuje dvě další osoby. O něco později se objevily informace, že hasiči nalezli mrtvého 63letého muže poblíž nemocnice ve městě Karditsa, nebylo však jasné, zda je to jeden z pohřešovaných.

Prudký déšť podle záběrů státní televize proměnil město Karditsa v jezero. Zničen byl také jeden most a přerušeno vlakové spojení mezi Aténami a městem Soluň.

Foto: Profimedia.cz

Déšť proměnil města v jezera.

Od okamžiku, kdy bouře zasáhla Řecko, hasiči obdrželi více než 2450 žádostí o pomoc při záchraně uvězněných osob, odstraňování stromů a odčerpávání vody z domů a obchodů.

Medikány se vyskytují ve Středomoří poměrně vzácně, zejména v období od října do března. Například v roce 2018 způsobil medikán Zorba v Řecku rozsáhlé škody. V roce 2017 přišlo při náhlých záplavách o život 25 lidí a stovky osob zůstaly bez domova.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované