Hlavní obsah

Dětská hřiště v části Plzně chrání před viry a bakteriemi nátěr

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační snímek.

Reklama

23. 3. 14:26

Speciální dlouhodobou ochranu před viry a bakteriemi dostane 35 dětských hřišť ve čtvrtém plzeňském obvodu Doubravka. Účinkovat bude až 120 dnů.

Článek

I přes zpřísněná opatření, která stát zavedl před třemi týdny na zbrzdění koronavirové pandemie, Plzeň nechala dětská hřiště otevřená. Nejen na Doubravce místní dobrovolní hasiči už třetím týdnem dezinfikují dětská hřiště i mobiliář na nejfrekventovanějších místech obvodu.

„Dětská hřiště dnes patří mezi jedny z mála míst, kde si děti mohou zpestřit den. S městem jsme se proto dohodli na tom, že je i přes zpřísněná opatření necháme otevřená,“ řekla místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Všechny herní prvky dětských hřišť se nejdřív vyčistí suchou parou. Potom navíc dostanou dvousložkovou nanopolymerovou antivirovou a antibakteriální ochranu. Podle dodavatele technologie vydrží 120 dnů a po tuto dobu je voděodolná a otěruvzdorná. Prostředek má atesty Státního zdravotního ústavu na antibakteriální a antivirovou účinnost a potravinářský atest podle normy EU.

Celkem obvod vyčistí a vydezinfikuje 35 dětských hřišť po svém území. „Lidé je poznají díky samolepce s nápisem vydezinfikováno. Mezi první z nich patří například dětské hřiště v parku V Homolkách. Zároveň s dezinfekcí dětských hřišť probíhá dezinfekce mobiliáře, kterou provádí naši dobrovolní hasiči,“ dodal starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované