Hlavní obsah

Dezinfikovaný fotbal. Sparta navzdory viru zamíří do Karviné

Foto: AC Sparta Praha

Do Karviné by měl vyrazit také záložník Guélor Kanga.

27. 5. 18:08

Ani situace v Dole Darkov fotbalovou ligu zřejmě nezastaví. Utkání Karviné se Spartou se podle všeho odehraje. Karviná je sice aktuálně nejsilnějším ohniskem koronavirové nákazy v Česku, přesto všichni věří, že se zápas uskuteční.

Článek

„Velmi pravděpodobně se hrát bude, otázka je, za jakých podmínek,“ řekl Seznam Zprávám Štěpán Hanuš z Ligové fotbalové asociace.

V tabulce devátá Sparta se má s domácí MFK Karvinou, která je aktuálně v žebříčku třináctá, utkat v neděli 31. května od šesti večer. „Vše připravujeme, aby se mohlo hrát za aktuálně standardních podmínek, tedy za účasti 146 lidí na stadionu,“ potvrdil Seznam Zprávám mluvčí karvinského týmu Adam Januszek.

Sparta z cesty na sever Moravy obavy nemá. „S utkáním počítáme, uděláme samozřejmě vše pro naši bezpečnost,“ potvrdil Seznam Zprávám mluvčí letenského klubu Ondřej Kasík.

Hlavní tíže odpovědnosti podle něj leží na karvinském klubu. „Musí zajistit dezinfikované míče, dezinfikované prostory tak, aby se naši hráči nepotkávali s jinými lidmi. Všichni máme dva negativní testy na covid-19, takže je skutečně nezbytné, aby hráči a realizační tým vůbec nepřišli do styku s neotestovanými lidmi,“ zdůraznil Kasík.

Co se děje na prázdném stadionu.

Karvinský klub nicméně zatím s místními hygieniky věc vůbec neřešil. Potvrdila to Andrea Lipjaková z karvinské hygienické stanice. „Kvůli fotbalovému zápasu se na nás nikdo neobrátil. Takže nemohu říci, zda bychom případně povolení k zápasu vydali,“ konstatovala Lipjaková.

Štěpán Hanuš z Ligové fotbalové asociace ale podle svých slov s blíže nespecifikovanými hygieniky jedná. „V tuto chvíli nemohu být konkrétní, ale je velmi pravděpodobné, že se utkání uskuteční. Samozřejmě čekáme, jak se bude situace v Karviné vyvíjet a za jak přísných opatření se bude hrát. Zítra máme ligový výbor, takže pak budu moudřejší,“ podotkl.

Karvinská radnice dnes na svém webu uvedla, že na území města došlo k mezidennímu nárůstu počtu pozitivně testovaných o 19 osob. „To znamená, že k dnešnímu dni je evidováno 110 osob pozitivních na covid-19 a 24 uzdravených,“ stojí v radničním prohlášení.

Opatření hygieny se týkají Dolu Darkov a jeho majitele OKD. Připravuje se tam druhé plošné testování zaměstnanců. Začít má v úterý. „Ověří, zda se nemoc později neprojevila u pracovníků, jejichž vzorky při prvních testech byly negativní,“ řekl Petr Kopřivík z krajské hygienické stanice v Ostravě.

V samotném městě žádná zvláštní restriktivní opatření nefungují. Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák sice uvažoval o vyhlášení stavu nebezpečí, nakonec ale k takovému kroku neshledal důvody.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené