Hlavní obsah

Video: Osm koní uhořelo na Císařském ostrově, na místě hořelo i nedávno

Hořící stáje na záběrech pražských hasičů.Video: twitter/HasiciPraha

 

Reklama

11. 4. 13:07
aktualizováno • 11. 4. 15:22

Osm koní uhynulo dnes odpoledne při požáru stájí na Císařském ostrově v pražské Bubenči. Lidé při požáru podle hasičů zraněni nebyli. Podle policie na místě hořelo také před 14 dny.

Článek

K požáru stájí o rozloze zhruba 20 krát 10 metrů vyjížděli hasiči po poledni. Uvedli, že při jejich příjezdu už byl požár v plném rozsahu.

„Požár je lokalizován a nešíří se, dohašujeme a rozhrabáváme,“ uvedli hasiči na twitteru ve 12:55. Výši škod odhadl hasičský vyšetřovatel na 3,5 milionu korun. Příčina požáru se zatím vyšetřuje.

Na místě zasahovali profesionálové ze tří stanic a další tři jednotky dobrovolných hasičů. „Stále dohašujeme, už ale jen skrytá ohniska požáru,“ napsal mluvčí pražských hasičů Martin Kavka ve 13:28.

Požár zasáhl Jezdeckou školu a pony školu Praha 7. ČTK to potvrdili provozovatelé školy, událost ale nechtěli více komentovat. Redakce Seznam Zpráv školu oslovila také, na telefonáty a textové zprávy už ale nereagovala.

Pražští kriminalisté zahájili na místě v součinnosti s majitelem vyšetřování. „Kousek od místa požáru sídlí Jízdní oddělení pražské policie, čili kolegové na místo spěchali, aby pomohli s hašením i vyváděním zvířat. Nicméně když přijeli na místo, tak požár byl již takového rozsahu, že to nebylo možné,“ sdělil Seznam Zprávám policejní mluvčí Jan Daněk.

+8

„Teď jsou na místě kriminalisté, kteří zjišťují, proč začalo hořet, jestli se jednalo o úmysl, nedbalost, nebo nešťastnou náhodu. Dnešní požár nicméně budeme vyšetřovat i z toho úhlu pohledu, že tam hořelo již před 14 dny, “ doplnil mluvčí Daněk s tím, že před dvěma týdny na místě shořelo několik balíků sena a kočár. Škoda se tehdy vyšplhala ke 200 tisícům korun.

Kde se nachází Císařský ostrov v Praze:

Aktualizace: Doplnili jsme vyjádření policie a odhad škody.

Reklama

Související témata:

Doporučované