Hlavní obsah

Po srážce člověka vlakem u Přelouče se zastavil koridor, vlaky jedou odklonem

Foto: Hasičský záchranný sbor České republiky

Ilustrační foto.

Vlak u Přelouče srazil a usmrtil člověka, který se pohyboval v kolejišti. Kvůli nehodě je u Přelouče zastavena železniční doprava. Omezení provozu České dráhy odhadují do 19:30.

Článek

Rychlík u Přelouče na Pardubicku v neděli před 17:00 srazil a usmrtil člověka. Nehoda zastavila u Přelouče dopravu na hlavním železničním koridoru z Čech na Moravu. Železničáři rychlíky z koridoru přesměrovali na odklony přes Chlumec nad Cidlinou a Havlíčkův Brod. Vlaky kvůli nehodě nabraly zpoždění v desítkách minut. České dráhy mezi Přeloučí a Pardubicemi zavedly náhradní kyvadlovou dopravu autobusy bez návaznosti na konkrétní vlaky. ČTK to zjistila na webu Českých drah, Správy železnic a u policie.

„Okolnosti nehody zjišťujeme. Bude nařízena pitva mrtvé osoby,“ řekla ČTK mluvčí policie Dita Holečková. České dráhy uvedly, že se střetl rychlík Svatava s osobou pohybující se v kolejišti.

Dobu omezení provozu České dráhy odhadly do 19:30. Odklonem kvůli nehodě jedou například rychlíky Ostravan, Metropolitan, Pendolino, Vindobona.

Související témata:

Doporučované