Hlavní obsah

Praha oznámila pravidla trhů na Staroměstském náměstí v době covidu

Foto: Shutterstock.com

Ilustrační foto

Reklama

24. 11. 12:05
aktualizováno • 24. 11. 14:51

Praha zrušila kulturní program na vánočních trzích na Staroměstském náměstí. Důvodem je epidemická situace. Nebude se konat ani slavnostní rozsvěcení vánočního stromu.

Článek

„Uděláme maximum pro to, abychom dodrželi všechna nařízená opatření a aby se lidé na trzích cítili bezpečně,“ řekl předseda představenstva společnosti Taiko Libor Votruba. Ta organizuje vánoční trhy v Praze na Staroměstském náměstí a na náměstí Republiky. Na Václavském náměstí trhy nebudou.

Návštěvníci trhů, kteří si budou chtít zakoupit občerstvení, musí prodejcům občerstvení ve stáncích předložit doklad o očkování nebo o prodělání nemoci covid-19. Povinné bude rovněž nošení respirátorů nebo adekvátní náhrady ve chvíli, kdy se lidé budou po areálu trhů pohybovat a nebudou konzumovat.

Prodejní stánky budou podle pořadatelů trhů rozmístěné s dvoumetrovým odstupem a u každého prodejního místa bude umístěna nádoba s dezinfekcí. Organizátoři zároveň upozornili, že opatření se mohou měnit v závislosti na situaci a platných vládních nařízeních.

Kvůli epidemické situaci v zemi organizátoři trhů zrušili kulturní program, který se měl na Staroměstském náměstí konat. Z týchž důvodů se neuskuteční ani slavnostní rozsvěcení vánočního stromu. To bylo původně plánované na sobotu 27. listopadu.

Strom ve zlato-červené

Staroměstské náměstí bude podle výkonného ředitele společnosti Taiko Jana Della vyzdobeno v tradičních barvách s přírodními odstíny. Stánky s bílými střechami ozdobí jehličnaté girlandy se zlatými a hnědými koulemi a šiškami.

Vánoční strom bude vyvedený ve zlatých a červených barvách, jak oznámil předseda představenstva Technologie hlavního města Prahy (THMP) Tomáš Jílek. Zvolené dominantní barvy mají podle něj odkazovat k barvám hlavního města, jimiž jsou žlutá a červená. Loni vánoční strom zdobily ozdoby v barvách trikolory.

Strom, který do Prahy přicestoval z obce Pěnčín v Libereckém kraji, se na Staroměstském náměstí nyní zdobí. Bude na něm mimo jiné světelný řetěz o délce šest kilometrů, 240 světelných koulí různých velikostí a 3D sněhové vločky. Na špici smrku vysokého 22 metrů bude vánoční hvězda.

Trhy se budou konat od soboty 27. listopadu. Na Staroměstském náměstí budou stánky s občerstvením či dekorativními předměty do 6. ledna 2022. Návštěvníci trhů se tam mohou těšit na 77 prodejních míst s občerstvením, vánočními dekoracemi a doplňkovým sortimentem. Otevřené budou od 10:00 do 22:00. Na náměstí Republiky trhy skončí 26. prosince.

Podívejte se, jak se stavěl vánoční strom na Staroměstském náměstí:

+19

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované