Hlavní obsah

Drahoš přivezl bedny na Ministerstvo vnitra. Získal od lidí přes 140 tisíc podpisů

Kandidát na prezidenta Drahoš odevzdává podpisy od občanů.

3. 11. 2017 9:30

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš odevzdal dopoledne na Ministerstvu vnitra podpisy, které od lidí získal v rámci kampaně.

Článek

Volební tým Drahoše ukončil sběr k 15. říjnu. Lenka Pastorčáková z jeho týmu už dříve poznamenala, že dva podpisy přišly i z Austrálie a jedna z dobrovolnic nasbírala téměř 1200 podpisů. Drahošovi pomáhá asi dva tisíce dobrovolníků, nejstarší dobrovolnici je 102 let.

Drahoš patří mezi hlavní kandidáty prezidentské volby společně s prezidentem Milošem Zemanem nebo textařem Michalem Horáčkem.

Další z kandidátů, lékař Marek Hilšer, ve čtvrtek oznámil, že se mu nepodařilo získat dostatečné množství podpisů. Proto si sehnal podporu u 11 senátorů a může tedy kandidovat na Hrad.

Termín na odevzdání kandidatury Ministerstvu vnitra je do 7. listopadu. Dosud tak učinili bývalý velvyslanec ve Francii Pavel Fischer, textař a podnikatel Michal Horáček, hudebník a předseda strany Rozumní Petr Hannig, šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek a bývalý šéf automobilky Škoda Auto Vratislav Kulhánek.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené