Hlavní obsah

Dva pobodaní strážníci a střelba. Do Belgie se vrátil strach z terorismu

 

Reklama

5. 10. 2016 18:32

Třiačtyřicetiletý Belgičan Hitcham D. zranil nožem dva strážníky. Třetí ho střelil do nohy a zadržel.

Článek

Útočník bodl jednoho policistu do krku a druhého do břicha. Násilník utekl, ale brzy ho dopadli jiní policisté. Bránil se zatčení a zlomil nos jednomu policistovi, který útočníka nakonec střelil do nohy. Stalo se to krátce před polednem na bulváru Lambermont ve čtvrti Schaerbeek, kde žije mnoho muslimů. Hicham je poměrně běžné arabské jméno.

Nikdo z trojice není v ohrožení života. Tamní prokuratura oznámila, že jde nejspíš o teroristický čin. „Z dosavadních poznatků máme důvod se domnívat, že jde o teroristický čin," řekl novinářům bez dalšího upřesnění mluvčí prokuratury Eric Van Der Sypt.

Hicham D. je boxer a bývalý belgický voják. V armádě byl do roku 2009. Bezpečnostní síly ho zmiňují v některých bývalých případech terorismu. Udržoval podle nich kontakty s džihádisty, kteří odjeli z Belgie do Sýrie. V roce 2004 kandidoval pod jménem Hicham Diop v regionálních volbách za proislámskou stranu PCP, která již zanikla. Úřady přesto dnešního útočníka nevedly na seznamu nebezpečných osob, poznamenal deník La Dernière Heure.el.

Belgie zažila teroristický útok v minulosti již několikrát. Naposledy v březnu džihádisté na bruselském letišti Zaventem a v metru zabili 32 lidí a více než 300 dalších zranili.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované