Hlavní obsah

Firma Avec Chem začala vyrábět nové polomasky s filtrací vzduchu

Foto: Seznam Zprávy

Ilustrační snímek.

Reklama

13. 1. 15:59

Společnost Avec Chem, která vyrábí ochranné prostředky dýchacích cest, zahájila výrobu polomasek filtrujících vdechovaný i vydechovaný vzduch. Na systém konstrukce získala patent.

Článek

Uplatnění výrobek najde zejména v nemocnicích a domovech seniorů, kde je nutné předejít riziku zavlečení nákazy onemocněním covid-19.

Produkce polomasek s oboustrannou filtrací je součástí třicetimilionové investice firmy do úprav výrobních procesů a také robotizace. Vývoj trval několik měsíců, komplikované bylo zvláště navrhnout správnou ergonomii polomasky a konstrukcí vstupního filtru. Musí mít co nejmenší odpor nejen při nádechu, ale i výdechu. Díky připojeným výdechovým filtrům nejvyšší třídy P3 chrání výrobek okolí v případě, že uživatel je kontaminován nebezpečnými bakteriemi či viry, riziko šíření respiračních onemocnění by měl eliminovat z 99,99 procenta.

Nové polomasky s oboustrannou filtrací vzduchu vyrábí Avec Chem ve svém závodě v Přelouči na Pardubicku. „První větší odbytiště máme nyní v USA, polomasky jsou ale připraveny i pro domácí trh, zejména pro složky integrovaného záchranného systému, nemocniční zařízení, domovy seniorů nebo léčebny dlouhodobě nemocných. Aktuálně jsme připraveni zajistit výrobu v řádu desítek tisíc měsíčně,“ uvedl jednatel Michal Filipi.

V roce 2020 přesáhly tržby firmy 160 milionů korun a celkově vyrobila více než milion kusů filtrů. Vyváží do více než 60 zemí po celém světě.

Česká rodinná společnost vznikla v roce 1997, podnikáním v oblasti ochranných prostředků dýchacích cest se zabývala už tři roky předtím. Specializuje se zejména na výrobu filtrů pro ochranné masky všech typů, od protičásticových přes protiplynové, kombinované až po speciální včetně filtrů zajišťujících ochranu před účinky chemických látek, bojových biologických prostředkům, extrémně toxických látek i zbraní hromadného ničení. Druhou částí výrobního programu je výroba kolektivních filtrů pro úkryty a vozidla. Součástí výrobního závodu je i laboratoř na výzkum a testování.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované