Hlavní obsah

Firma začala hledat letošní vánoční strom pro Staroměstské náměstí

Foto: Kaca Skokanova, Shutterstock.com

Ilustrační foto.

Reklama

3. 6. 14:42

Společnost Taiko, která v Praze pořádá vánoční trhy, vyhlásila soutěž na letošní vánoční strom.

Článek

„Lidé mohou do 1. října zasílat tipy na jehličnany, které by se podle nich v době vánočních svátků dobře vyjímaly na Staroměstském náměstí,“ sdělila mluvčí společnosti Hana Tietze. Loni byl vybrán smrk ztepilý z Jílového u Prahy, který měřil 17,5 metru a byl zhruba 40 let starý. Ten, kdo vítězný strom nabídne nebo na něj upozorní, získá odměnu 10 000 korun.

„Pražané již přišli o dvoje velikonoční a jedny vánoční trhy. Věříme, že se už ale situace obrací k lepšímu a pod letošním vánočním stromem si všichni vychutnají svůj oblíbený svařák. Rád bych proto opět požádal veřejnost, aby nám zasílala typy na stromy, které se stanou letošní adventní dominantou Staroměstského náměstí,“ uvedl provozní ředitel Taika Petr Hozák.

Ideální je podle firmy zdravý smrk ztepilý, vysoký 23 až 25 metrů a s pravidelným větvovím a kmenem. Vhodnými kandidáty jsou dřeviny, které jsou tzv. přerostlé a začínají být nebezpečné svému okolí, takže je nutné je z bezpečnostních důvodů pokácet, případně stojí na stavebních pozemcích.

Tipy je možné posílat na stromy na veřejných i soukromích pozemcích, a to i v případě, že soutěžící není vlastníkem. Strom se může nacházet kdekoliv v republice, ale musí se k němu v případě výběru dostat těžká technika.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované