Hlavní obsah

Jak těžké je nachystat jednu sousedskou akci? Fotografka z Přerova to ukázala snímek po snímku

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Týden v životě Zuzany Hany, fotografky z Přerova.

Reklama

9. 9. 2019 12:30

Přinášíme vám další díl z projektu Week of Life, jehož smyslem je dlouhodobé budování světové kroniky lidstva. Lidé v něm mapují den po dni, co zažívají v reálném životě.

Článek

Tentokrát se o zážitky z uplynulého týdne podělila Zuzana Hana. Fotografka z Přerova původem ze Slovenska, která se do Česka přestěhovala spolu se svým manželem. Po rozpadu rodiny pro ni i její dva syny nastalo složité období, pomohla tvůrčí práce a zájem o místní dění.

V uplynulém týdnu pro Zuzanu vrcholila jedna z nejvýznamnějších aktivit, jimž se věnuje. Podílela se na přípravě již čtvrtého ročníku sousedské akce Přerovské dvorky. V neděli se tak návštěvníkům otevřela většinou nepřístupná zákoutí města, kde na ně čekal originální program. Výstavy kreseb a fotografií, hudební produkce, workshopy, meditace a podobně.

Zuzana se Dvorků účastní s komunitním spolkem „NE. JDE TO“, který pro akci chystal grafiku a připravil mnoho performancí v tajemném domě – například nejdelší slow fashion závěs na světě, svetr pro stromy, sprejerský workshop, jamajskou živou hudbu, výstavy obrazů a fotografií nebo cameru obscuru, vytvořenou z celé místnosti.

Zuzana Hana provozuje fotografický ateliér a věnuje se také volné dokumentární tvorbě. Dobrovolnictví pro humanitární organizaci Člověk v tísní ji přivedlo ke studiu sociální práce. V projektu světové kroniky lidstva Week of Life má v 54 týdnech zdokumentováno období posledních devíti let života a patří k jeho nejvýraznějším členům.

Pondělí 2. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Takové bylo pondělí 2. září.

Úterý 3. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Takové bylo úterý 3. září.

Středa 4. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Taková byla středa 4. září.

Čtvrtek 5. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Takový byl čtvrtek 5. září.

Pátek 6. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Takový byl pátek 6. září.

Sobota 7. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Taková byla sobota 7. září.

Neděle 8. září 2019

Foto: Zuzana Hana / Week of Life

Taková byla neděle 8. září.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené