Hlavní obsah

Grafika: Tak se šíří koronavirus. Čerstvá data o zasažených zemích a obětech

8. 3. 9:50
aktualizováno • 22. 3. 18:35

Nákaza novým typem koronaviru se po celém světě od začátku jeho šíření potvrdila u více než patnácti milionů lidí. Zasaženo je přes 180 zemí.

Článek

Vzhledem k tomu, že řada zemí neposkytuje data o počtu uzdravených osob, statistika by byla zkreslená a ukazovala by nižší počty uzdravených, než jsou ty skutečné. Seznam Zprávy se proto rozhodly ji do přehledu nezahrnout. Ze stejného důvodu není možné vypočítat ani počet akutálně probíhajících případů onemocnění.

Přehled jednotlivých zemí si můžete prohlédnout na mapě.

Jednou z hlavních statistik je počet nových případů denně. O vývoji pandemie vypovídá víc než statistika kumulativních případů. Na celkovém kumulativním počtu je obtížné zjistit, zda se průběh pandemie láme, nebo stále nabírá na síle. Graf kumulativních případů spolehlivě ukazuje, jakým způsobem rostl počet potvrzených nakažených v celé době, ale nepomůže nám zjistit, jak vypadá aktuální situace. To může ale ukázat graf denně pozitivních případů.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené