Hlavní obsah

Hasiči uhasili požár na ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov

Foto: Reuters

Letadlová loď Admirál Kuzněcov.

13. 12. 2019 10:51

Požární specialisté v pátek ráno, skoro po 24 hodinách, uhasili požár na jediné ruské letadlové lodi Admirál Kuzněcov, který vypukl během oprav v Murmansku na severu Ruska.

Článek

„Okolo páté ráno byl otevřený oheň uhašen. Plocha požáru činila přibližně 500 metrů čtverečních,“ řekl agentuře TASS nejmenovaný zdroj z místa.

Při požáru, který vypukl zřejmě během sváření, jeden člověk zemřel a 12 lidí bylo zraněno, jeden je ve vážném stavu. Osud jednoho dalšího člena posádky nadále zůstává neznámý, připomněl list Kommersant na svém webu.

Právě tento deník dříve uvedl, že pohřešovaným může být důstojník, který měl opravu lodi na starosti. Na palubě byli při vypuknutí požáru také členové posádky. Dohromady šlo podle médií asi o čtyři stovky lidí.

Admirál Kuzněcov je opravován poté, co se v únoru 2017 loď vrátila ze Středozemního moře, kde se zúčastnila vojenských operací v Sýrii. Opravy mají být dokončeny v roce 2022, kdy se má jediná ruská letadlová loď vrátit do služby.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené