Hlavní obsah

Hasiči zveřejnili video z brněnské srážky trolejbusu s tramvají

Hasiči zasahují při nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně. (Video: Lukáš Fíl, Youtube.com)

 

Reklama

5. 4. 2019 14:04

Brněnští hasiči zveřejnili video ze svého zásahu při srážce trolejbusu a tramvaje. Z trolejbusu museli vyprostit sedm lidí, v tramvaji byl pouze řidič. Celkem bylo 40 zraněných. Hasiči do záchranných prací zapojili i evakuační autobus.

Článek

Hasiči dnes na videu ukázali svůj zásah při pondělní nehodě trolejbusu a tramvaje v Brně. Zranilo se 40 lidí, hasiči sedm z nich museli vyprostit. Video je dostupné na jejich webu.

Na záběrech z hasičského auta je vidět jízda hasičů po Křenové ulici k nehodě v křižovatce. Na místo vyjelo sedm zásahových vozů hasičů ze tří stanic, následovaly další prostředky jako například evakuační autobus. Další záběry ukazují například práce na vyprošťování postižených či odjezdy sanitek. Podle videa se všech sedm lidí podařilo vyprostit do 16 minut od příjezdu první hasičské jednotky.

Ve čtvrtek se na internetu objevilo video přímo zachycující srážku tramvaje a trolejbusu. Záběr na internetu zachycuje trolejbus, který po kolejích předjíždí vůz s kamerou umístěnou za čelním sklem. Na semaforu v křižovatce svítí zelená. Trolejbus v křižovatce znenadání vybočí směrem doleva, kde se čelně střetne s protijedoucí tramvají. Náraz zadní část trolejbusu vymrští do jízdního pruhu, kolem něj jen těsně projede jiný osobní vůz, který se trolejbusu musí vyhnout.

Nehoda se stala v pondělí před 14:00 a Křenovou ulici téměř na šest hodin zablokovala. Zraněno bylo 40 lidí, z toho 13 těžce a středně těžce. Policie nehodu prověřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti, nejpravděpodobnější příčinou je podle policistů technická závada na trolejbusu. Vyšetřování může trvat měsíce, bude třeba vyslechnout desítky svědků.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované