Hlavní obsah

Hokejoví hrdinové vzpomínali na triumf z Nagana. Jejich brankář Čechmánek v tu chvíli seděl na lavici obžalovaných

Podle obžaloby způsobil Čechmánek osmadvaceti poškozeným škodu za víc než patnáct milionů korun. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

5. 2. 2018 18:35

Zatímco si v pondělí hokejoví hrdinové z Nagana společně připomínali dvacet let od olympijského zlata, jeden z nich řešil úplně jiné starosti. Roman Čechmánek u soudu ve Zlíně v pondělí čelil obvinění z podvodu. Bývalý gólman po skončení kariéry nezvládl podnikatelské plány za desítky milionů korun a hrozí mu až deset let vězení.

Článek

Jeho parťáci z olympijského Nagana si vychutnávají společné setkání po dvaceti letech, bývalý gólman Roman Čechmánek však zažívá úplně jinou zkušenost. Po zlatých triumfech si sáhl na úplné dno. Když ukončil kariéru, nezvládl vstup do světa byznysu. Investoval do několika projektů zároveň. A přišel totální krach.

Nyní hokejista čelí obvinění z podvodu. Od pondělí se hájí u pobočky krajského soudu ve Zlíně. Podle obžaloby způsobil osmadvaceti poškozeným škodu za víc než patnáct milionů korun. Chtěl například prozovovat penzion v Chorvatsku, nebo vybudovat minipivovar ve Zlíně.

Ve chvíli, kdy měl na megalomanské projekty vypůjčených víc než čtyřicet milionů korun od bank, byly třeba další peníze na stavební práce nebo nábytek. „Věděl, že nezvládá platit své závazky, přesto si dál půjčoval. Musel tušit, že je nebude mít z čeho zaplatit,” sdělil státní zástupce Petr Matoušek.

Čechmánkovi za údajné podvody hrozí až deset let vězení. Brání se, že nejednal ve zlém úmyslu a nikoho nechtěl poškodit. Naopak, sám se cítí jako poškozený. Podle svých slov třeba do pivovaru investoval přes 35 milionů korun. Jenže insolvenční správce jej prý v dražbě prodal pod cenou. „Pivovar byl vydražen za 7 milionů korun. Kdyby konkurzní správce majetek vydražil za skutečnou hodnotu, nejsem v takových problémech. Průběh insolvence byl naprosto neprofesionální. Majetek utíká mezi prsty,” řekl u soudu.

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa si podle odhadů nadělal dluhy okolo sta milionů. Soud bude pokračovat ve čtvrtek, kdy u něj mají vypovídat také hokejisté Petr Čajánek a Miroslav Blaťák. I oni půjčili parťákovi z ledu miliony korun.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Roman Čechmánek

Doporučované