Hlavní obsah

Hudební festivaly Benátská!, Hrady CZ a Okoř 2020 letos nebudou

Foto: Kapitán Demo

Jednou z hvězd seriálu festivalů Hrady CZ měl být také Kapitán Demo.

Reklama

27. 5. 2020 12:56

Hudební festival Benátská! v libereckém Vesci, putovní festival Hrady CZ ani Okoř 2020 se letos konat nebudou. Pořadatelé festivalu Benátská! oznámili náhradní termín 22. až 25. července 2021.

Článek

Hrady CZ termíny příštího ročníku zveřejní po prázdninách, stejně jako organizátoři festivalu v podhradí hradu Okoř. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na příští rok, oznámili dnes pořadatelé na svých stránkách.

Benátská! zachová dramaturgii pro další rok

Foto: Nena.de

Hlavní zahraniční hvězdou festivalu Benátská! měla být Nena.

„Do poslední chvíle jsme věřili, že letošní ročník našeho festivalu se uskuteční v plánovaném termínu. Bohužel mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví byla mimo jiné zakázána hudební a další umělecká představení s účastí nad 300 osob, a to s účinností od 25. 5. 2020 do odvolání. S ohledem na toto mimořádné opatření vám ale musíme s politováním sdělit, že jsme nuceni zrušit letošní 28. ročník našeho festivalu Benátská! s Impulsem,“ píše se na stránkách festivalu.

Zahraniční hvězdou festivalu Benátská!, který se měl konat od 23. do 26. července, měla být německá zpěvačka Nena, interpretka mezinárodního hitu 99 Luftballons. Dalším oznámeným byl Pavol Habera se skupinou Team, Olympic, Divokej Bill, Rybičky 48, Vypsaná fixa, Pokáč, Jakub Děkan, Sebastian, ATMO music nebo Mína & Naty. Dramaturgie na čtyřech pódiích počítala s více než 60 kapelami.

„Budeme se snažit zajistit, aby naše letošní dramaturgie byla v co největší části zachována i pro příští rok,“ uvedli pořadatelé.

Festival Benátská! je v Libereckém kraji nejnavštěvovanější kulturní akcí o letních prázdninách. Loni ji v areálu ve Vesci během čtyř dnů navštívilo přes 40 000 lidí.

„Mrzí nás to o to více, že poslední čtyři ročníky festivalu zaznamenaly kontinuálně vzrůstající návštěvnost a byly vámi, našimi fanoušky, skvěle hodnoceny. To je pro nás, společně s vaší obrovskou podporou v celém období nejistoty vyvolané známými zdravotními riziky, velkým závazkem a vzpruhou do budoucna,“ dodávají organizátoři.

„Zakoupené vstupenky si prosím ponechte, tyto zůstávají v platnosti na příští rok, kdy se XXVIII. ročník Benátské s Impulsem uskuteční v náhradním termínu ve dnech 22. – 25. 7. 2021.“

Hrady CZ vyvěsily bílou vlajku

Foto: Hrady CZ

„Je nám to moc líto, ale musíme vyhlásit kapitulaci a vyvěsit bílou vlajku,“ uvedli pořadatelé festivalu Hrady CZ.

„Je nám to moc líto, ale musíme vyhlásit kapitulaci a vyvěsit bílou vlajku. Ačkoliv jsme se usilovně bránili a velmi se snažili, hradby našich Hradů padly pod náporem opatření proti koronaviru,“ oznámili pořadatelé putovního festivalu Hrady CZ, který měl začít 10. července na středočeském Točníku. Promotér festivalu Hrady CZ Viktor Souček upozornil na to, že tisíce lidí se kvůli nekonání festivalů dostanou do existenčních problémů.

„Ti z vás, kteří si již zakoupili vstupenky, si jistě kladou otázku, jak s nimi naložit. Velmi nám v této nelehké situaci pomůžete, pokud si je ponecháte. Zakoupené vstupenky budou platit na příští ročník festivalu Hrady CZ 2021. Budeme se snažit, aby hudební program zůstal co nejpodobnější letošním plánům. Termíny příštího ročníku festivalu zveřejníme po prázdninách. Pokud by vám nevyhovovalo nové datum právě vašeho Hradu, umožníme vám lístek vyměnit za jiný,“ dodávají Michal Šesták a Viktor Souček za realizační tým festivalu Hrady CZ.

Okoř až příští rok

Foto: zbirka.cz

Na Okoři měl kromě dalších vystoupit Miro Žbirka.

Festival pro 5 000 lidí musela přesunout na příští rok také Hana Petřinová, pořadatelka festivalu Okoř, který se měl konat 22. srpna. „Rozhodnutí nám ministerstvo kultury mohlo říct dříve, nemusela jsem do poslední chvíle platit za kampaň. Pro pořadatele koncertů a festivalů to je ohrožující rozhodnutí. Navíc spousta muzikantů, zejména z menších kapel, si vydělává hlavně přes léto,“ upozornila už před časem Petřinová.

„Vzhledem k tomu, že situace je ekonomicky náročná pro všechny, byli bychom velice rádi, pokud by jste nám zůstali věrní a zakoupené vstupenky si ponechali v platnosti, a tím tak podpořili náš festival a umožnili jeho pokračování do budoucna,“ dodali pořadatelé.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované