Hlavní obsah

Hymna od metalistů a telefon Mbappému. Macron chce okouzlit mládež

Foto: Profimedia.cz

Francouzský prezident Emmanuel Macron a youtubeři McFly a Carlito.

Reklama

23. 5. 21:34

Emmanuel Macron žertoval s youtubery, aby ulovil mladé voliče. Vyprávěl jim smyšlenou historku o Trumpovi a překvapil je vytočením čísla na hvězdného fotbalistu Kyliana Mbappého.

Článek

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes podnikl odvážný krok ve snaze nalákat mladé voliče, když se objevil ve více než půlhodinovém videu po boku dvou populárních francouzských youtuberů. Ve snaze nachytat dvojici mladých moderátorů přitom například vyprávěl historku o tom, že mu někdejší prezident USA Donald Trump zavolal s přáním k narozeninám, nicméně ve špatný den. Následně však přiznal, že si příběh vymyslel.

Pořad s youtubery McFlyem a Carlitem se odehrál v kulisách Elysejského paláce, kde dvojice vyzvala 43letého Macrona do soutěže, v níž si účinkující vypráví historky a snaží se vzájemně uhodnout, zda jsou pravdivé či nikoliv. Macron při jednom z pokusů dvojici napálit prohlásil, že mu Trump zavolal na zabezpečené lince s přáním k narozeninám 19. prosince, ačkoliv francouzský prezident slaví o dva dny později. „Řekl jsem díky a předstíral jsem, že je všechno v pořádku. Nemohl jsem říct: Je to až za dva dny,“ řekl Macron, načež Carlito správně určil, že se jednalo o výmysl.

Vidět Macrona podobným způsobem ohýbat pravdu, ačkoliv v žertu, bylo podle agentury AP velmi poučné. Jeho svolení s účastí v takto neformálním pořadu, v němž například zazněla francouzská hymna v podání metalové skupiny s názvem Ultra Vomit (Ultra zvratky), byla podle AP ukázkou toho, že je nejmladší prezident Francie stále ochoten přijímat značná rizika a nezdráhá se uchopit příležitost získat volební kapitál tím, že otřese francouzským politickým prostředím a jeho normami. Macron přitom dosud jasně neřekl, zda bude příští rok usilovat o další mandát.

Video s prezidentem vidělo přes 5 milionů lidí

Zřejmě nejvíc uznání od tradičních diváků kanálu mladých youtuberů si Macron vysloužil tím, že v jednu chvíli ležérně vytočil na mobilu hvězdu francouzského fotbalu Kyliana Mbappého, aby s ním potvrdil pravdivost jedné ze svých historek. McFly a Carlito, a pravděpodobně i mnoho diváků, byli znatelně zaskočeni tím, že se prezident dokáže dostat do kontaktu s kanonýrem klubu Paris Saint-Germain tak jednoduchým způsobem.

Macron i dvojice moderátorů nakonec získali v soutěži shodně čtyři body, což znamená, že obě strany musí splnit úkoly, které si předsevzaly na začátku pořadu. McFly a Carlito budou muset letět 14. července při oslavách Dne Bastily v jednom z letadel, jež budou přelétávat tradiční vojenskou přehlídku.

Macron pak slíbil, že při svém televizním projevu ve stejný den bude mít vystavené fotografie obou youtuberů za sebou na svém pracovním stole. Malá cena, pokud se mu svým nebývalým vystoupením podaří nalákat mladé voliče, poznamenává AP. Video zhlédlo za 11 hodin od zveřejnění přes 5,3 milionu diváků.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované