Hlavní obsah

IKEA prodala 25 nákupních parků za 24,3 miliardy korun, zbavuje se i Zličína

Tři velké transakce na českém realitním trhu.

 

Reklama

9. 3. 2017 21:15

Český realitní trh zaznamenal v posledních dnech tři velké novinky. Týkají se švédské nábytkářské firmy, brněnské Olympie a zlínského Prioru.

Článek

Švédská nábytkářská firma IKEA prodala 25 nákupních parků v osmi zemích Evropy. V rámci lukrativní akvizice je koupil realitní fond Pradera. Transakce v celkové hodnotě 900 milionů eur (24,3 miliardy korun) se týká i Avion Shopping Parku na pražském Zličíně.

Obchod zahrnuje nákupní parky vedle obchodních domů IKEA o celkové ploše 538 tisíc metrů čtverečních. Předání parků je plánováno na srpen letošního roku.

Brněnská Olympia má nového majitele

Majitele mění zábavní centrum Olympia u Brna. Realitní fondy Rockspring a ECE, které centrum vlastnily, jej prodaly investiční společnosti Deutsche EuroShop sídlící v Hamburku. Ta zaplatila oběma fondům dohromady něco přes 10 miliard korun.

Brněnskou Olympii odborníci považují za nejúspěšnější centrum mimo Prahu. Transakci chtějí obě strany definitivně uzavřít ještě tento měsíc.

Prior čeká rekonstrukce a nový nájemce

Nového vlastníka se dočká také zlínský obchodní dům Prior. Po provedení jarní rekonstrukce objektu se místní společnost HP Tronic stane jeho většinovým nájemcem. Do vybavení prostor vloží firma desítky milionů korun.

HP Tronic je přední tuzemský distributor a prodejce domácích spotřebičů a elektroniky. Provozuje také síť prodejen Euronics, internetové obchody Kasa.cz a Hej.sk, do skupiny patří i společnost ETA a Resort Valachy ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku.

Reklama

Související témata:

Doporučované