Hlavní obsah

Index nemovitostí: Středem zájmu zůstávají pozemky

17. 7. 5:30
aktualizováno • 24. 9. 14:45

Odrazila se nějak koronavirová krize na trhu s realitami v Česku? Seznam Zprávy ve spolupráci s webem Sreality.cz připravily Index nemovitostí, který pravidelně sleduje, jak se oproti loňskému roku změnil zájem o vlastní bydlení.

Článek

Index nemovitostí Seznam Zpráv zobrazuje poptávku po nemovitostech k bydlení na největším českém realitním webu Sreality.cz. Sleduje počet unikátních uživatelů, kteří alespoň jednou za daný týden vyhledali inzerát, jenž se týká nemovitostí na bydlení: na prodej bytů, rodinných domů a stavebních parcel. Číslo vyjadřuje, jak se v procentech meziročně změnil celkový zájem o zmíněné reality.

V grafu je patrný propad v půlce března, který časově souvisí s vládními opatřeními proti nemoci covid-19. Pokles zájmu o nemovitosti však netrval dlouho – nad loňskou úroveň se dostal už v polovině dubna a od té doby je stále vyšší než v roce 2019.

Lidé se během krize patrně začali více zajímat o realitní trh – hodně se o něm mluvilo a mluví kvůli odlivu turistů, kvůli možnému zadlužení lidí, zda se bude někam hýbat – a navíc měli více času sledovat portály. Počty zhlédnutí nabídek proto oproti loňsku významně narostly. Nyní to vypadá, že by se mohly začít vracet k loňskému normálu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené