Hlavní obsah

Jak se vyrovnat s nespravedlivým vyhazovem z prestižní pozice? Neženit se s ní

Rady od Jaroslava Míla, mimo jiné i pro akcionáře ČEZu. (Video: Zuzana Kubátová, Seznam.cz)

14. 2. 2019 15:13

Byznysové rady ze studia Seznamu v Burzovním paláci nabízí Jaroslav Míl, nový vládní zmocněnec pro jadernou energetiku.

Článek

Sám zažil prudký kariérní pád, když musel v roce 2013 odejít z čela firmy ČEZ. Odmítl tehdy podlehnout tlaku politiků a nečinně se dívat na to, jak po privatizaci Severočeských dolů ztratí největší domácí energetická firma kontrolu nad uhlím, na němž stojí její elektrárna Ledvice.

Jak se vyrovnat s nespravedlivým vyhazovem z prestižního místa? Podle Míla stačí jediné: „Nežeňte se“ s funkcí, jde nakonec jenom o práci. Mějte v životě ještě něco navíc.

Mílovým úkolem v nové funkci vládního zmocněnce je vyjednat kompromis mezi soukromými akcionáři ČEZ, manažery této firmy a politiky zodpovědnými za českou energetickou bezpečnost. Jaký je jeho recept na mediátorský úspěch?

A jak se jeden z nejrespektovanějších domácích energetiků a spolumajitel solární elektrárny dívá na budoucnost jádra a fotovoltaiky? Sledujte byznysové rady Jaroslava Míla v pořadu Špičky byznysu.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené