Hlavní obsah

Japonec pašoval v žaludku 246 sáčků s kokainem, zemřel při letu z Mexika domů

Každý převážený pytlíček měřil zhruba jeden krát 2,5 centimetru. (Video: Šimon Felenda)

 

Reklama

28. 5. 2019 14:05

Japonský pašerák doplatil na převážený produkt. Letadlem z Mexika do Japonska pašoval 246 sáčků s kokainem, které předtím spolykal. Muž následně dostal silný záchvat a zemřel. Letadlo nouzově přistálo a mrtvého muže z něj odvezli. Ostatních 198 cestujících pak pokračovalo v cestě.

Článek

Letadlo na cestě z Mexika do Japonska muselo nouzově přistát v severomexickém státě Sonora kvůli Japonci, který spolkl 246 pytlíčků s kokainem a následně dostal silný záchvat. Muži však už nebylo pomoci a zemřel, píše britský zpravodajský web BBC.

Japonec v Mexiku přestupoval po příletu z kolumbijské Bogoty a zemřel na otok mozku v důsledku předávkování. Pitva prokázala, že muž měl v žaludku a střevech pytlíčky s kokainem o velikosti jeden krát 2,5 centimetru, uvedla prokuratura ve státě Sonora.

Ostatních 198 cestujících po nouzovém přistání v mexickém městě Hermosillo později pokračovalo ve své cestě. Mexické úřady případ dále vyšetřují. Kolumbie je podle OSN největším světovým producentem kokainu na světě, v roce 2016 tam bylo vyrobeno asi 866 tun této drogy.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované