Hlavní obsah

Jen rozdáváme a vracíme se před rok 1989, zlobí se rebelové v ANO

Reportáž ze satirického pořadu Šťastné pondělí: Jen rozdáváme a vracíme se před rok 1989, zlobí se dva rebelové v ANO. (Video: Václav Dolejší)

 

Reklama

13. 3. 13:00

Dvojice poslanců z Babišova ANO otevřeně popisuje zklamání z toho, jak se původně pravicové hnutí změnilo v levicové.

Článek

Vládní ANO je dlouhodobě považované za hnutí jednoho muže, jehož ostatní musejí poslouchat. Až překvapivé téma - zvýšení nemocenské pro lidi v nařízené karanténě - ukázalo, že to tak úplně není.

„Vyvolalo to bouři a zděšení mezi podnikateli,“ popisuje poslanec ANO Pavel Juříček, majitel skupiny Brano, která dodává do autoprůmyslu. „Některé věci já nechápu, to se přiznávám. A když jsou některé věci přes míru, tak se prostě ozvu s tím, že už je to neskousnutelné.“

Ti poslanci ANO, kteří stejně jako Andrej Babiš přišli do politiky z byznysu, se na svého šéfa otevřeně zlobí. Coby zaměstnavatele je naštval nový příspěvek až 370 korun pro lidi v karanténě kvůli covidu. Obávají se, že část lidí teď do práce nebude vůbec chodit, protože se jim vyplatí marodit.

Podnikatelé v Babišově hnutí nechápou, jak takové nápady mohou přicházet zrovna z vlády, v jejímž čele stojí také byznysmen a velký zaměstnavatel.

„Já jsem už delší dobu zklamaný z řady opatření, které navrhujeme. Neustále rozdáváme peníze místo toho, abychom lidi motivovali k práci. Takhle to nemůže vést dál, de facto jsme se vrátili před rok 1989,“ říká poslanec ANO Jiří Bláha, který provozuje pekařství a cukrářství. Nelíbí se mu ani atmosféra v hnutí: „Když se ozvu, tak jsem označen za potížistu.“

Více v úvodním videu z produkce Šťastného pondělí; další reportáže najdete zde. Celý díl pořadu Šťastné pondělí vysílá Televize Seznam každé pondělí ve 20:00.

A můžete nás sledovat také na Facebooku nebo Twitteru.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované