Hlavní obsah

Kalifornský požár, který poničil luxusní čtvrť Bel Air, založili bezdomovci

Požár v Bel Air založili zřejmě omylem bezdomovci (Video: AP)

 

Reklama

13. 12. 2017 9:41

Lesní požár, který minulý týden v losangeleské luxusní čtvrti Bel Air zničil šest domů, založili bezdomovci. Stalo se tak pravděpodobně při neopatrném zacházení s ohněm při vaření jídla. Plameny pohltily i samotné tábořiště u dálnice, ve kterém bezdomovci přebývali.

Článek

Krátce poté, co požár minulý týden vypukl, hasiči do tábora bezdomovců nedaleko dálnice vyrazili, nikoho v něm ale už nenašli. Že se ještě někoho podaří v souvislosti se vznikem požáru zadržet, je tak velmi nepravděpodobné.

Požár, který zničil v luxusní čtvrti Bel Air šest domů a dvanáct dalších poškodil, přinutil také tisíce lidí k evakuaci. Ve čtvrti Bel Air, kde žije řada bohatých a slavných, se cena domů pohybuje od dvou do desítek milionů dolarů.

Oheň sužující Bel Air se podařilo uhasit v úterý. Na mnoha místech Kalifornie ale hasiči dál s plameny bojují. Nejhorší situace nyní panuje v okolí Santa Barbary. Požár přezdívaný Thomas, který tu zuří, se stal už pátým největším v moderních dějinách Kalifornie a vůbec největším od roku 1961. Zničil už přes 680 domů a uhasit se jej podařilo teprve ze čtvrtiny.

Po celé Kalifornii zůstávají kvůli nařízeným evakuacím mimo své domovy desítky tisíc lidí.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:

Doporučované