Hlavní obsah

Karlovarské lázeňské lesy rozšiřují služby pro veřejnost

Foto: Seznam Zprávy

Karlovarský kraj.

Reklama

22. 7. 2020 19:42

Kavárny na Goethově vyhlídce i v areálu Linhart začaly fungovat i v pracovní dny, karlovarské lesy pořádají příměstské tábory, plánují například vybudování geoparku nebo otevření zip-line dráhy.

Článek

Karlovarské Lázeňské lesy mají ve správě dvě oblíbené rekreační lokality, Goethovu vyhlídku a lesní areál Linhart. „Jen na Goethovu vyhlídku přišlo loni asi 18 000 lidí a je tam poloviční provoz než na Linhartu. Odhadem tak na Linhart přijde ročně asi 50 000 lidí,“ uvedl ředitel Lázeňských lesů Karlovy Vary Stanislav Dvořák. Tím, že areál Linhart je volně přístupný, není možné přesný počet návštěvníků spočítat.

Právě kvůli velké návštěvnosti obou míst městská firma rozšířila provoz i sortiment místních kaváren. Jenže kvůli tomu, že rozhledna Goethova vyhlídka i správní budova Linhartu byly opraveny za evropské dotace a stále trvá takzvaná doba udržitelnost projektu, není možné prodej rozšířit. Podle podmínek dotace musí být neziskový.

V areálu Linhart, kde je lanové centrum stezka v korunách stromů nebo obora s divočáky, jeleny a daňky, plánují lázeňské lesy častější akce pro veřejnost. Letos začaly Dnem s Lázeňskými lesy, o který byl velký zájem, dalšími akcemi budou hudební vystoupení, pohádky pro děti a další. Přestěhuje se sem i ředitelství lázeňských lesů.

Na Goethově vyhlídce by se měla v červnu otevřít ve spolupráci se soukromým provozovatele zip-line dráha. Ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou a Českou geologickou službou by v okolí rozhledny měl vzniknout geopark, naučná stezka s ukázkami hornin, zprvu hlavně regionálních, později možná i z jiných oblastí.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované