Hlavní obsah

Komín teplárny na Brandlu v Jablonci za týden střelmistr odstřelí

Ilustrační foto.

Reklama

16. 9. 2021 13:11

Komín teplárny na Brandlu v Jablonci, který je se 162 metry nejvyšší stavbou v Libereckém kraji, střelmistr v sobotu za týden odstřelí. Omezená bude kvůli tomu doprava a dočasně budou muset své domovy opustit lidé z okolí.

Článek

Areál výtopny na Brandlu je už několik let mimo provoz a stavby z něj nechává Jablonecká teplárenská postupně odstraňovat. Komín přijde na řadu 25. září dopoledne. Při odstřelu bude mezi 7:00 a 12:00 kolem komína uzavřené a střežené 200metrové ochranné pásmo.

„Ulice Liberecká bude pro dopravu uzavřena, k omezení provozu autobusů až na krátký čas vlastní demolice nedojde,“ uvedla mluvčí společnosti Jablonecká teplárenská Markéta Hozová. Omezení se dotkne i železniční dopravy, od 7:00 až do odstřelu nebudou zastavovat vlaky ve stanici nedaleko výtopny.

Jablonecká energetická je společností stoprocentně vlastněná městem Jablonec. Zásobuje teplem a teplou vodou třetinu jabloneckých domácností, desítky firem a institucí. V posledních letech investovala do modernizace systému centrálního vytápění přes 260 milionů korun, výroba tepla je efektivnější, ubylo i zaměstnanců. Domácnosti a firmy ve městě teď zásobuje teplem a teplou vodou 21 nových plynových kotelen a pět kogeneračních jednotek.

Areál Brandl vybudovaný pro vytápění párou tak už Jablonecká energetická nepotřebuje. Technici a dispečeři teplárenské firmy tento areál opustili už loni v létě, zázemí mají ve výrazně menších prostorách bývalého výměníku ve Vysoké ulici. Administrativa a vedení společnosti se loni v září přesunuly do nového sídla v ulici U Rybníka.

Sdílejte článek

Reklama

Související témata:
Jablonecká teplárenská

Doporučované