Hlavní obsah

Kontroverzní chovatel psů skončil před soudem. Kvůli zcela jiné kauze

Záhady Josefa Klímy: Kontroverzní chovatel před soudem. Nikoli za „svérázný“ výcvik svých psů, kterým děsil své sousedy. (Video: Seznam Zprávy)

 

Reklama

31. 7. 10:30

Loni v lednu jsme zveřejnili případ Pavla O., který se svou psí smečkou obýval malou chatu v Lipencích u Prahy. Jeho sousedé dost špatně snášeli kvílení psů, které z chaty často vycházelo. Jaké rozuzlení má tento příběh?

Článek

„Z té chaty se ozývají nářky psů. Hlasité rány. Sprosté nádavky,“ popisovala v loňské reportáži dění v Lipencích Tereza, jejíž rodiče vlastní domek v těsném sousedství chovatele.

„Když jsem to tady k večeru na zahradě slyšela poprvé, krve by se ve mně nedořezal,“ doplňovala ji další ze sousedek Dana Špačková. „Jsem velký milovník zvířat a psů obzvlášť a z té chaty se začalo ozývat něco naprosto neuvěřitelného.“

Lidé žijící v okolí chovatele Pavla O. byli přesvědčeni o tom, že svá zvířata bije. Někteří z nich tvrdili, že to i viděli. „Když neposlechli, tak je prostě mlátil. Buďto je kopnul nebo je chytil vzadu za kůži a v podstatě boxerem do nich mlátil… To jsme viděli na vlastní oči,“ líčila Blanka Voborská.

Když se tehdy redakce chovatele na jeho chování ke zvířatům dotazovala, naznačoval, že se proti němu spikli sousedé. Na psy je podle svých slov přísný, ale o bití či týraní nemůže být řeč. „Ke svým psům se samozřejmě chovám jako ke své rodině. Oni se mezi sebou rvou a tyhle zvuky tu byly, když byli malí. Jsou to strašní herci. Tohle teď už neexistuje, protože vyrostli, už jsou vychovaní. To je všechno. Sousedi tady jsou idioti, kteří si na mě zasedli, domluvili se…“ neskrýval Pavel O. rozhořčení.

I když lidé z okolí opakovaně jeho chování nahlásili na policii i na veterinární správu, nikdo nezjistil nic závadného. Psi jsou prý dobře živení, nevykazují známky týrání a pokud chovatel své psi bije, musel by to někdo natočit na kameru, aby existoval pádný důkaz. Očitá svědectví několika sousedů prý nestačí.

Uběhl rok a půl. Chovatel zmizel z Lipenců i se svými psy neznámo kam.

Reportérka ho potkala až u soudu, kde se zodpovídal nikoliv za své chování ke zvířatům, nýbrž za porušení zákazu řízení. Tam byl štáb Záhad Josefa Klímy předvolán kvůli svědectví v tomto případu.

V době, kdy jsme natáčeli reportáž o chovateli a čekali na něj před chatou, měl totiž Pavel O. zakázáno řídit. Přesto tehdy přijel domů autem, které sám řídil. Záznam z reportáže pak sloužil policii jako jeden z důkazů.

Pavel O. se sice u soudu obhajoval tím, že jel jen po polní cestě 100 metrů od zastávky, kam přijel autobusem, nicméně byl znovu odsouzen.

„Obžalovaný Pavel O. je vinen, že mařil výkon rozhodnutí soudu tím, že vykonával činnost, která mu byla soudním rozhodnutím zakázána, čímž spáchal pokračující přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a odsuzuje se k souhrnnému trestu odnětí svobody v délce trvání 18 měsíců,“ uvedl Michal Prokop, soudce Obvodního soudu pro Prahu 5.

I když státní zástupkyně požadovala kvůli recidivě trest nepodmíněný, soudce zvolil mírnější variantu a stanovil zkušební dobu 54 měsíců, během které nejen nesmí Pavel O. sednout za volant, ale musí se chovat absolutně vzorně po všech stránkách. Možná tak tento trest nepřímo prospěje i jeho psům.

Podrobnosti v úvodním videu.

Reportáž je součástí pořadu Záhady Josefa Klímy, který vysílá Televize Seznam v premiéře každý čtvrtek od 20:00. Archiv pořadu najdete zde.

A můžete nás sledovat také na Facebooku.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované