Hlavní obsah

Křetínský chce jednat o kompromisu ohledně převzetí Metra

Miliardář Daniel Křetínský nevzdává boj o převzetí německé obchodní společnosti Metro.

Reklama

30. 7. 2019 14:06

Český miliardář Daniel Křetínský se chce prostřednictvím rozhovorů pokusit nalézt kompromis ohledně své nabídky na převzetí německé obchodní společnosti Metro, kterou odmítlo vedení podniku i někteří investoři. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací.

Článek

Křetínský podle zdrojů Reuters plánuje rozhovory se všemi zúčastněnými stranami, včetně velkých akcionářů. „Příští dny by mohly být vzrušující,“ uvedl jeden ze zdrojů.

Investiční skupina EP Global Commerce (EPGC), kterou vlastní Křetínský a slovenský investor Patrik Tkáč, předložila veřejnou nabídku na převzetí Metra v polovině června. Nabídla za firmu zhruba 5,8 miliardy eur (zhruba 149 miliard Kč) a nabídka trvá do 7. srpna. Společnost Metro však minulý týden doporučila akcionářům, aby nabídku nepřijímali, protože podnik podhodnocuje.

Proti nabídce se postavili například akcionáři Meridian Foundation a Beisheim Group, kteří v Metru vlastní celkem 20,56 procenta akcií. Ti v pondělí oznámili, že v rámci snahy o odvrácení převzetí spojí své podíly a hlasovací práva. Nabídku již ale přijala německá investiční skupina Haniel, která EPGC prodala svých 15,2 procenta akcií.

Skupina Metro má ve 26 zemích 771 velkoobchodů Cash & Carry, které zaměstnávají přes 150 tisíc lidí. Firma vlastní také německé hypermarkety Real, které se ale snaží prodat, stejně jako aktivity v Číně. V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované