Hlavní obsah

Krnáčová hlásí návrat do politiky, usiluje o místo ve vedení ANO v Praze

Adrianu Krnáčovou osobně podporuje na post místopředsedkyně ANO v Praze její šéf Jan Říčař.

Reklama

29. 10. 2019 13:10

Hnutí ANO v Praze 6 má novou místopředsedkyni, stala se jí Adriana Krnáčová.

Článek

Rok po komunálních volbách se bývalá pražská primátorka Adriana Krnáčová vrací do politiky.

Ačkoli minulý rok za ANO v Praze vůbec nekandidovala, Seznam zjistil, že se nově stala místopředsedkyní hnutí ANO v Praze 6. Navíc získala také nominaci do krajského vedení ANO. Právě v krajském předsednictvu by ji rád viděl současný šéf pražské organizace hnutí ANO Jan Říčař.

Zda se skutečně místopředsedkyní ANO v Praze nakonec stane, se rozhodne nejspíše 12. listopadu, kdy by o tom měli členové hlasovat.

Říčař Seznamu potvrdil, že Krnáčová nominaci od ANO v Praze 6 získala. Nechtěl ale vysvětlit, proč ji sám osobně podporuje. „Nechci dávat žádnému z kandidátů výhodu,“ zdůvodnil Říčař.

Adriana Krnáčová pak uvedla, že bude hnutí ANO ráda nápomocna. „Mám dostatek zkušeností jak pracovních, tak lidských s vysokou morální integritou,“ napsala Seznamu.

V organizaci ANO v Praze 6 vzbudil příchod Krnáčové emoce.

S jejím nástupem do vedení hnutí v této části Prahy otevřeně nesouhlasí například někdejší předseda zdejší organizace Roman Mejstřík, jehož nově nahradila Patricie Pražáková.

Mejstřík uvedl, že při hlasování, zda se Krnáčová má stát místopředsedkyní v Praze 6, byl proti.

„Při nominaci na místopředsedkyni pražské organizace jsem odešel z časových důvodů. Osobně s ní nesouhlasím,“ uvedl dále Mejstřík. Své důvody ale nechce více komentovat.

Pražáková uvedla, že Krnáčová má z nich nejvíce pracovních zkušeností. „Je dobrým manažerem a je to člověk s pevnými morálními hodnotami,“ doplnila.

Předseda pražské organizace ANO Jan Říčař popisuje situaci tak, že si ANO v Praze 6 vybralo po dvou letech nové vedení. „Panu Mejstříkovi nebyl prodloužen mandát. Praha 6 si zvolila nové vedení po dvou letech,“ uvedl Říčař.

Návrat Adriany Krnáčové k ANO lze považovat za další obrat v její politické kariéře. Loni v únoru, zhruba osm měsícům před komunálními volbami, totiž tehdejší primátorka oznámila, že bude znovu kandidovat a že se pokusí obhájit post primátorky. Zhruba měsíc poté však oznámila naopak konec a odchod z politiky.

Do čela kandidátky ANO v Praze tak byl předsedou hnutí Andrejem Babišem dosazen podnikatel Petr Stuchlík. Ve volbách ale neuspěl, ANO skončilo na radnici v opozici a Stuchlík letos v červnu oznámil, že se vrací k byznysu.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučované