Hlavní obsah

Le Penová přišla o poslaneckou imunitu, pomluvila veřejného činitele

Le Penová ztrácí imunitu jen pro jeden případ. Čelí ale i dalšímu obvinění.

15. 6. 2017 18:29

Neúspěšná kandidátka na francouzský prezidentský post Marine Le Penová nařkla starostu města Nice z podpory islámského radikalizmu. Teď bude incident vysvětlovat policii.

Článek

Evropský parlament dnes na žádost francouzské justice zbavil imunity šéfku francouzské krajně pravicové Národní fronty (FN) Marine Le Penovou. Politička čelí ve své vlasti občanské žalobě za pomluvu starosty města Nice Christiana Estrosiho, jehož obvinila z podpory islámského radikalizmu.

Podle irského serveru RTE Le Penová nařkla Estrosiho z finanční pomoci přední islámské skupině, čímž měl podpořit džihádisty.

Zbavení imunity se vztahuje na tento konkrétní případ. Le Penová je také vyšetřována pro podezření z fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako asistentů v Evropském parlamentu.

Už ve středu zbavil parlament imunity otce Le Penové a bývalého šéfa FN Jeana-Marie Le Pena kvůli výrokům podněcujícím nenávist. O ochranu před trestním stíháním ten den přišel také bývalý litevský prezident Rolandas Paksas, jenž je podezřelý z přijetí úplatku.

Stejný osud stihl ve středu francouzskou poslankyni Mylène Troszczynskou, která je podezřelá z veřejného hanobení a podněcování nenávisti nebo násilí vůči jedinci či skupinám.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené