Hlavní obsah

Lukašenko dal Bělorusům recept proti viru: traktor, pole a vodka

Foto: Profimedia.cz

Běloruský autoritářský prezident Alexandr Lukašenko.

17. 3. 16:20

Podle běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka šíří paniku nezodpovědná opoziční média. Země neplánuje zavírat školy ani hranice a situaci má prý vláda pod kontrolou. Opozice mluví o falšování dat.

Článek

„Není potřeba panika, prostě je třeba pracovat. Obzvlášť příjemné je vidět v televizi: lidé pracují s traktorem, nikdo nemluví o viru. Traktor vyléčí všechny. Pole všechny vyléčí,“ prohlásil na téma pandemie koronaviru běloruský prezident Alexandr Lukašenko.

Autoritářský vládce dodal, že radí lidem chodit do suché sauny, protože prý virus hyne při 60 stupních. Poradil i časté mytí rukou, pravidelnou snídani, oběd a večeři a každodenní pití vodky.

„Já nepiji, ale v poslední době žertovně říkám, že vodka není jen na mytí rukou, ale také na otravu viru. V přepočtu na čistý alkohol 40–50 gramů denně. Ale ne v práci!“ varoval Lukašenko, který letos oslaví 26 let v čele státu.

V zemi se dosud potvrdilo 36 případů nákazy. Největší starost ale nemá prezident o zdraví obyvatel, ale o ekonomickou situaci, na které se pandemie už projevuje. Chatrná běloruská ekonomika je založena na zpracovávání levné ropy z Ruska a vývozu ropných produktů do Evropy.

Hranici s Běloruskem uzavřelo v pondělí Rusko. Podle Moskvy neplní Minsk doporučení Světové zdravotnické organizace, ale ta to popřela s tím, že dosavadní opatření v Bělorusku zatím odpovídají míře rozšíření viru.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené