Hlavní obsah

„Málem jsem ji zabil.“ Pražský taxikář napadl ženu, pak se fyzickým útokem chlubil na kameru

26. 7. 2018

Video z ostré hádky obsahuje vulgární výrazy (snížená kvalita zvuku). (Video: Vít Masare, Petr Kučera)

Boj o pěší zóny v Praze dál pokračuje. Tentokrát už nejde o zákaz cyklistů, který prosadil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, ale o konflikt místních obyvatel s taxikáři, kteří si právě z pěší zóny u Karlova mostu udělali svoje stanoviště.

Článek

V úterý v odpoledních hodinách upozornila jedna z obyvatelek Prahy 1 taxikáře u Karlova mostu, že stojí se svým autem v pěší zóně. Ten na její upozornění zareagoval fyzickým útokem a udeřil ji do tváře. Ihned po incidentu nasedl do auta a odjel.

Následující den se za stejným taxikářem vydal místní zastupitel z Prahy 1 Petr Kučera (Zelení), aby se jej na incident zeptal. Tentokrát si celou situaci natáčel a vysílal živě prostřednictvím Facebooku. Taxikář (Patrik E.) ve videu útok na ženu potvrzuje a dodává: „Já ji málem zabil. Dostala facku, že si normálně tamhle rozsekla hlavu.” Společně se svým kolegou přezdívaným „Leštěnka“ stojí v ulici Mostecká každý den, a to na místech, která stání zakazují.

„Šli jsme s kolegou ulicí Mostecká, na pěší zóně parkovali dva taxikáři. Den před tím dal jeden z nich facku naší kamarádce Amálce. Tak jsme se jich zeptali, jestli se tak skutečně stalo, tentokrát na kameru. Po slovním napadení a strkanici jsme zavolali městskou policii. Nakonec dorazila i státní policie a taxikáři udělila pokutu za přestupek - za hrubost,“ dodává Kučera.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.