Hlavní obsah

Miliardám plastových brček odzvonilo. Starbucks je přestane používat do dvou let

Řetězec kaváren Starbucks přestane používat plastová brčka. (Video: AP)

 

Reklama

10. 7. 2018 14:43

Kavárenský řetězec Starbucks chce do roku 2020 přestat používat plastová brčka ve všech svých podnicích po celém světě. Zákazníci jich ročně spotřebují přes miliardu.

Článek

Řetězec kaváren Starbucks během dvou let přestane ve všech svých provozovnách používat plastová brčka. Nahradí je recyklovatelnými víčky navrženými tak, aby se obešla bez brček. Výjimkou bude nápoj Frappuccino, který bude prodáván s brčky z alternativních materiálů, například z papíru. Zúročily se tak snahy environmentalistů, kteří přesvědčovali řetězec, aby k této změně přistoupil.

Podle firmy je tento plán reakcí na požadavky zákazníků a obchodních partnerů. „Je to odpověď na to, jakým způsobem můžeme snížit spotřebu brček,” uvedla viceprezidentka podniku Colleen Chapmanová.

V kavárnách Starbucks se ročně spotřebuje více než miliarda plastových brček. „Nejlepší věc, kterou můžeme udělat pro životní prostředí, je brčko nepoužívat,” prohlásila Chapmanová.

Starbucks má po celém světě více než 28 000 kaváren. V České republice byla první kavárna Starbucks otevřena v roce 2008.

Plastová brčka chce postupně nahradit i řetězec rychlého občerstvení McDonald's. Ten chce ve Velké Británii a Irsku začít používat papírovou alternativu do roku 2019.

Sdílejte článek

Reklama

Doporučené