Hlavní obsah

Mladý lupič skočil taxikáři do kufru, pak mu nastříkal sprej do očí. Podívejte se

19. 12. 2018

Neznámý mladík si nebral servítky, taxikáři se do auta doslova „nakufroval“. (Video: Hanuš Hanslík)

Policie hledá mladého lupiče, který okrádá řidiče na parkovištích u pražského hlavního nádraží. Lupič je velmi drzý, řidičům leze do aut a stříká po nich pepřový sprej.

Článek

Dvakrát mladíka zaznamenaly bezpečnostní kamery. Na záběry se můžete podívat ve videu v úvodu článku.

Neznámý muž postupuje vždy stejně. Oslovuje řidiče a žádá je, aby ho odvezli kamkoli mimo Prahu, případně kamkoli ve městě, ale aby to bylo daleko od hlavního nádraží. V jednom z kamerami zaznamenaných případů byl lupič neúspěšný a auto odjelo, aniž by byl jeho řidič okraden.

Ve druhém zaznamenaném případě ale přišel taxikář o dva mobilní telefony. Celou krádež přitom od začátku do konce zaznamenala kamera.

Taxikář přijel k nádraží pro ženu, která si ho objednala. Když nastoupila do auta a řidič dal její kufr do zavazadlového prostoru, pokusil se do vozu nepozorovaně nastoupit i neznámý muž. Vlezl do zavírajícího se zavazadlového prostoru. Toho si ale taxikář všiml a mladíka z auta vyhnal. Ten mu ale potom nastříkal do obličeje neznámou látku. Nejspíš šlo o pepřový sprej, protože taxikář se už pak nedokázal příliš bránit.

Mladík se několikrát pokusil s autem odjet. Neměl ale klíče, které si taxikář stačil vzít. Mladík tak z auta ukradl aspoň dva mobilní telefony a zmizel.

Policie prosí o pomoc veřejnost. Pokud někdo pachatele pozná, může poskytnout policii informace na lince 158.

Doporučujeme

Další zprávy