Hlavní obsah

Most v Rusku se zřítil v okamžiku, kdy na něj vjel nákladní vůz, řidič vyvázl se zlomenou nohou

Kolaps na Transsibiřské magistrále. (Video: Lukáš Marek, Reuters)

10. 10. 2018 4:15

Most přes železniční trať, která je součástí Transsibiřské magistrály, se zřítil krátce poté, co na něj vjel kamion. Incident si vyžádal jedno zranění. Utrpěl ho řidič kamionu, který je mimo ohrožení života.

Článek

Nedaleko města Svobodnyj v oblasti Amur na jihovýchodě Ruska se podle agentury Reuters ve středu zřítil silniční most na železniční trať. K incidentu došlo v momentě, kdy na most vjel nákladní vůz, který podle agentury Reuters převážel písek.

Řidič kamionu vyvázl s otevřenou zlomeninou nohy a dalšími zraněními. Jeho život ale není v ohrožení. Podle ministerstva zdravotnictví regionu Amur jde o jediného zraněného v souvislosti s tímto případem.

Video zveřejněné místním zpravodajským portálem ukazuje, že jen několik okamžiků před pádem mostu pod konstrukcí projel nákladní vlak. Sutiny ho jen těsně nezasypaly.

Příčina zřícení mostu je podle regionálních úřadů předmětem vyšetřování.

Odklízení trosek z trati má podle správců železnice trvat několik hodin. Omezení železniční dopravy by se nemělo dotknout osobních vlaků.

Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Doporučené