Hlavní obsah

Mosty v Praze? Lidé se nemusí bát. Když železný most nenatřete, tak koroduje a může spadnout, říká primátor

Rozhovor s pražským primátorem Zdeňkem Hřibem (Piráti) (Video: Seznam.cz)

„Myslím si, že zde není důvod bát se pohybovat po pražských mostech. Vnímáme ten problém s údržbou a opravami mostů a velmi intenzivně pracujeme na jeho řešení,“ říká primátor Prahy Zdeněk Hřib (Česká pirátská strana) v rozhovoru pro Seznam Zprávy.

Článek

Hlávkův most se podle slov primátora opraví. Budoucnost železničního mostu pod Vyšehradem, který patří SŽDC, se prý bude odvíjet od rozhodnutí Ministerstva kultury.

„O majetek je nutné se starat, když železný most nenatřete, tak koroduje. Je tady potom riziko, že most spadne. Praha se má o svůj majetek starat. Ty mosty jsou velice náchylné a je nutné jim věnovat zvláštní pozornost,“ říká primátor Hřib v rozhovoru s Filipem Horkým.

„Na Hlávkově mostě probíhají přípravné práce, které jsou nezbytné k tomu, abychom mohli realizovat opravy, jež jsou nutné. Předpokládám, že to bude v nejbližším možném termínu. Věnujeme se té situaci od počátku, kdy jsme nastoupili do funkce. Ta vůle tady jednoznačně je,“ dodává.

Změny v pražských městských firmách

Nové vedení Prahy začalo s personálními změnami v dozorčích radách městských firem. Jak předem informoval Seznam, radní v úterý ráno odvolali všechny členy dozorčích rad Technické správy komunikací a Výstaviště Praha. Zároveň zvolili do orgánů firem nové zástupce. Změny se mohou týkat i dalších firem.

„Nevšiml jsem si, že bychom dělali čistky. Vyměňujeme politické trafikanty. Předevčírem jsme odstartovali veřejná výběrová řízení, která probíhají, a dočasně dosazení členové rad mohou být v budoucnu nahrazeni,“ odmítá primátor Hřib slova svých kritiků. Na několikrát položenou otázku, zda bude odvolán šéf dopravního podniku v Praze, ale Hřib neodpověděl.

Nová vládní čtvrť v Letňanech?

Podle informací Hospodářských novin premiér Babiš oživil plán na stavbu vládní čtvrti na okraji Prahy v Letňanech.

„Já jsem svůj názor na monotematické čtvrti v Praze několikrát vysvětloval. Stejný názor na to mají i odborníci. Není vhodné budovat monotematické čtvrti. Potřebujeme Prahu multicentrickou. Potřebujeme město krátkých vzdáleností,“ uzavírá Hřib s tím, že premiér Babiš zatím nepředstavil nic konkrétního.

Bude odvolán šéf dopravního podniku v Praze? Dělají Piráti skutečně transparentní politiku, když primátor několikrát neodpověděl? Zanedbala Praha kontrolu mostů a investice do infrastruktury? Podívejte se na rozhovor v úvodním videu.

Sledujte Večerní zprávy každý den v 19:15 na Televizi Seznam.

Doporučujeme

Další zprávy

  • Čeští fotbalisté postoupili na Euro 2020

    Česká fotbalová reprezentace si čtvrteční výhrou 2:1 nad Kosovem v Plzni zajistila přímý postup na mistrovství Evropy 2020. Skóre otevřel v 50. minutě hostující Atdhe Nuhiu, za domácí se v 71. minutě trefil Alex Král a postupovou branku vstřelil v 80. minutě Ondřej Čelůstka. Utkání sledovalo necelých 11 tisíc diváků.

    Šampionát se v příštím roce uskuteční ve 12 městech v různých evropských zemích. Ze skupiny postupuje tým trenéra Jaroslava Šilhavého společně s Anglií. Za účast na Euru by Fotbalová asociace ČR měla od UEFA zinkasovat nejméně 237 milionů korun.

  • Zeman: Zimola by neměl zakládat novou stranu

    Předseda jihočeské sociální demokracie Jiří Zimola je podle prezidenta Miloše Zemana jednou z mála výrazných osobností ČSSD. Před založením nové strany by ho hlava státu varovala. Zeman to řekl ve čtvrtek v televizi Barrandov. Bývalý jihočeský hejtman Zimola ve středu uvedl, že požádal o registraci hnutí Změna 2020.

    Pokud by Zimola založil vlastní politickou stranu, bylo by to podle prezidenta štěpením atomů. „Je to jedna z mála výrazných osobností sociální demokracie, tak ať pro tuto stranu pracuje, ať občas snese nějakou porážku, ale věřím, že nakonec třeba krajské volby pro něj mohou být úspěšné,“ uvedl na Zimolovu adresu.